محمد خاتمی: نمی دانیم باید به خاطر پیروزی انقلاب جشن بگیریم یا عزادار باشیم 

زیتون – محمد خاتمی، رهبر جبهه اصلاحات، همزمان با مراسم حکومتی «دهه فجر» گفت جمهوری اسلامی در حال حاضر با آنچه مردم ۴۴ سال پیش به آن رای دادند متفاوت است و از مسیر «منحرف» شده است.

خاتمی دوشنبه، هفدهم بهمن‌ماه، در آرامگاه روح الله خمینی گفت:«امروز نمی دانیم آیا باید به خاطر پیروزی انقلاب جشن بگیریم و خوشحال باشیم یا آنکه به خاطر انحرافی که در مسیر آن ایجاد شده عزادار باشیم؟»

رییس جمهوری پیشین ایران ادامه داد:«معتقدم برخی انحرافات در زمان امام (خمینی) هم بود، ولی امام بحمدالله در اواخر عمرشان گفتند، انشاءاللّه‌ تصمیم دارم در تمام زمینه‌ها وضع به صورتى درآید که همه طبق قانون اساسى حرکت کنیم… ولی در آنچه عملا واقع شد، ما چندان آثاری از تحقق این سخن ایشان را نمی بینیم.»

خاتمی مفهوم «جمهوری اسلامی» را دارای «ابهام» دانست و افزود:«اسلام در عرصه اجتماعی باید به صورتی باشد که بتواند با جمهوریت سازگار شود. نمی خواهم بگویم با قصد و غرض، ولی متأـسفانه آنچه که اتفاق افتاد چیز دیگری بود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مناسبات تهران و مسکو و دامنه آن تبدیل به موضوع روز تحلیل‌گران غربی و منطقه‌ای شده. روابط جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه وارد مرحله جدیدی شده و افزایش آن در حوزه‌های نظامی، صنعتی، لجستیک و

ادامه »

چه رفتاری می‌تواند شنیع‌تر از مسمومیت عمدی کودکان باشد؟ مواجهه ابتدایی شاید این نکته را پیش بکشد که چه اهمیتی دارد که منبع شرارت

ادامه »

هرچند ابهام در عوامل احتمالی و انگیزه‌های مسموم کردن دانش‌آموزان دختر امکان تحلیل این ماجرا را سخت کرده، اما از

ادامه »