رییس جمهوری به معاونش دستور داد

دستور عزل مدیران متخلف در موضوع دریافت حقوق‌های غیرمتعارف صادر شد

زیتون– رییس جمهور طی دستوری از معاون اول خود خواست تا در اسرع وقت همه موارد تخلف و هرگونه سوء استفاده در خصوص حقوق و پاداش های پرداختی به مدیران در دستگاه های اجرایی را شناسایی نموده، و وجوهی که به ناحق پرداخت شده به بیت المال مسترد و مدیران متخلف عزل شوند.
در هفته‌های اخیر، اخباری مبنی بر دریافت حقوق‌های چند ده میلیونی تعدادی از مدیران دولتی خبر منتشر شد؛ اخباری که منجر به ورود دولت و مجلس برای بررسی این مقوله شد.
پس انتشاری گزاری در روزنامه کیهان مبنی دریافتی ۲۳۴ میلیون تومانی یک مدیر بانکی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران، در نامه‌ای خطاب به علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستور رسیدگی به موضوع را صادر کرد.

متن دستور رییس جمهوری به جهانگیری که توسط ایسنا، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر جهانگیری
معاون اول محترم
پیرو دستور قبلی در مورد بررسی حقوق و پاداش‌های پرداختی به مدیران در دستگاه‌های اجرایی، اینک گزارش‌های واصله نشان می‌دهد که مواردی از پرداخت‌های غیرمتعارف و ارقامی تحت عنوان «پاداش و وام» وجود داشته است که اگر چه ممکن است با مقررات به‌جا مانده از دوره‌های قبل توجیه‌پذیر باشد، ولی با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت‌المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیرقابل قبول است و حتی در برخی موارد مصداق سوء استفاده از اعتماد دولت به‌شمار می‌رود.
مقتضی است در اسرع وقت همه موارد تخلّف و سوء استفاده شناسایی گردد، وجوهی که به‌ناحق پرداخت شده به بیت‌المال مسترد شود و مدیران متخلّف عزل شوند و گزارش اقدامات قاطع به اینجانب ارایه شود.
حسن روحانی

امین‌حسین رحیمی، رییس دیوان محاسبات کشور، نیز از دستور ویژه علی لاریجانی، رییس مجلس، به این دیوان برای بررسی این مسئله خبر داد.
رحیمی توضیح داد که «مطابق قوانین و مقررات، نظام پرداخت حقوق کشور برای دستگاه‌های مختلف متفاوت است؛ برخی از دستگاه‌ها مشمول قانون خدمات کشوری هستند و برخی مشمول این قانون نیستند.»
پیشتر نیز یکی از مدیران بیمه به دلیل انتشار فیش های حقوقی نجومی ناچار به استعفا شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

رییس جمهوری به معاونش دستور داد

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »