کیومرث پوراحمد: با این همه داغی که بر دل داریم دیگر چه جشنی؛ هانیه توسلی: توان روحی شرکت در جشنواره فجر را ندارم

زیتون – کیومرث پوراحمد، نویسنده و کارگردان سینمای ایران، جشنواره فجر را «بی‌ارزش و بی‌اهمیت» خواند و دلیل حضور یکی از فیلم‌هایش در جشنواره «این سال خونبار و دردناک» را تصمیم تهیه کننده اعلام کرد.

پوراحمد چهارشنبه، پنجم بهمن، در اینستاگرام نوشت:«مالک فیلم تهیه کننده است. تهیه کننده و بعضی عوامل فیلم مایل بودند “پرونده باز است” در جشنواره باشد.»

وی افزود:«من، نویسنده و کارگردان، با این همه داغی که بر دل داریم دیگر چه جشنی؟ چه جشنواره‌ای؟!»

بسیاری از سینماگران در همراهی با اعتراض‌های سراسری و مخالفت با سرکوب معترضان، جشنواره‌ فجر امسال را تحریم کرده‌اند.

هانیه توسلی هم  با انتشار پست اینستاگرامی انصراف خود را از حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر امسال اعلام کرد. این بازیگر سینما و تئاتر نوشت: در اسفند ۱۴۰۰ و فروردین ۱۴۰۱، حدود پنج سکانس، در فیلم (چرا گریه نمی‌کنی) بازی کردم. در چند ماه گذشته برخلاف نام فیلم خیلی گریه کرده‌ام و توان روحی و روانی شرکت و حضور در جشنواره را ندارم.

باوجود عدم موافقت سینماگران از جمله کیومرث پوراحمد به شرکت آثارشان در جشنواره فیلم فجر،  این آثار در فهرست فیلم‌های این جشنواره قرار گرفته‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »