خانواده علیرضا اکبری: ابهامات زیادی در مورد اعدام وجود دارد؛ پیکر او را تحویل نمی‌دهند 

زیتون – خانواده علیرضا اکبری می‌گویند مشخص نیست که این مقام سابق وزارت دفاع به طور قطع اعدام شده باشد.

به گفته یکی از اعضای خانواده آقای اکبری ابهامات درباره سرنوشت این شهروند ایرانی-انگلیسی زیاد است و «سوالات زیادی» وجود دارد.

به گفته او پیکر آقای اکبری علیرغم قول مسئولان هنوز به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. این در حالی است که کارمندان بهشت زهرا به خانواده آقای او گفته‌اند که «چنین شخصی با چنین مشخصاتی روز پنج شنبه – یعنی دو روز قبل از اعلام رسمی اعدام آقای اکبری – دفن شده» و فیلم آن در اختیار وزارت اطلاعات است.

به گفته این فرد، معلوم نیست آقای اکبری چه روزی اعدام شده، پیکرش کجاست و چه روزی دفن شده.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز بیست و چهارم دی‌ماه، از اجرای حکم اعدام علیرضا اکبری «به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس» خبر داد.

پیشتر رسانه‌های نزدیک به حکومت آقای اکبری را معاون علی شمخانی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی در دولت محمد خاتمی، معرفی کرده بودند.

با این وجود وزارت دفاع جمهوری اسلامی دوشنبه، بیست و ششم دی، در بیانیه‌ای مدعی شد علیرضا اکبری «در هیچ دوره وزارت دفاع سابقه معاون وزیر نداشته است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف تاریخ و فرهنگ اسلام دردی از دانشجویان مسلمان درمان نمی‌کند:‌

داستان اخراج یک استاد به جرم به نمایش گذاشتن تصویری از پیامبر اسلام در دانشگاه هملین در مینه‌سوتا

ادامه »

روزگاری میرزا یوسف خان مستشارالدوله با نگارش رساله‌ی «یک کلمه» تلاش کرد تا ترجمه ای از حقوق بشر و شهروندی فرانسه را با اصول

ادامه »

اعدام علیرضا اکبری، معاون اسبق شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، خبر غیرمنتظره‌ای نبود، اما حدس زدن درباره‌ی این اندازه

ادامه »