سه بار اعدام برای جواد روحی، جوان مازندرانی، به اتهام آتش زدن کیوسک راهنمایی و رانندگی؛ دو‌جوان دیگر به اعدام محکوم شدند 

زیتون – دادگاه انقلاب ساری جواد روحی، جوان ۳۵ساله اهل آمل، را به اتهام آتش زدن کیوسک راهنمایی و رانندگی به سه بار اعدام محکوم کرد.

او همچنین متهم به «لیدری و هدایت و برنامه ریزی» تجمع اعتراضی روز یکشنبه، بیستم آذرماه، شده که بنابر اظهارات قاضی دادگاه به «جان‌باختن ۵ تن و جراحت تعدادی از ماموران» منجر گشته است.

در این پرونده با همین اتهام مهدی محمدی‌فرد ۱۹ ساله به دو بار و عرشیا تکدستان ۱۸ ساله به یک بار اعدام محکوم شده‌اند.

اخلال در نظم و امنیت جامعه، تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور، ارتداد از طریق هتک حرمت قرآن و آتش زدن آن و همچنین توهین به مقدسات از دیگر اتهامات وارده به آقای روحی است.

این در حالی است که پیشتر سلیمان وطن‌ دوست، وکیل تسخیری او، با اشاره به بیماری اعصاب و روان موکل خود گفته بود:«او در هیچ احراق و تخریبی مشارکت نداشته است. حتی در تصاویر ضبط شده نیز او تنها در صحنه حضور دارد و مشارکتی در اقدامات ندارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »