محسن برهانی: خبر اخراج از هیات علمی دانشگاه تهران را اولین بار در رسانه‌ها دیدم 

زیتون – محسن برهانی، حقوق‌دان و وکیل دادگستری، می‌گوید خبر اخراج خود از هیات علمی دانشگاه تهران را اولین بار در رسانه‌ها دیده است.

این دکترای حقوق جزا و جرم‌شناسی یک‌شنبه، بیست و پنجم دی، در توییتی از بی‌اطلاعی خود درباره دلیل عدم صلاحیت خود نوشت و افزود:«امنیت شغلی، عجب معمایی است!»

خبرگزاری فارس روز پنج‌شنبه با انتشار نامه «کارگروه بررسی صلاحیت عمومی» از قطع همکاری دانشگاه با وی خبر داد. این نامه متعلق به اوایل مهرماه است.

فارس دلیل اخراج آقای برهانی را حمایت وی از ازدواج سفید و «تجویز و ترویج ارتباطات غیر اخلاقی میان دانشجویان» را بیان کرد.

محسن برهانی از مخالفان سرسخت اعدام معترضان در جریان اعتراض‌های سراسری است و بارها در انتقاد از تصمیمات قضایی و احکام صادره برای بازداشت‌شدگان مطالبی نوشته است.

با این وجود محمود کمره‌ای، معاون آموزشی دانشگاه تهران، می‌گوید کنار گذاشته شدن آقای برهانی «ارتباطی به شرایط اخیر ندارد» و مربوط به اتفاقات پیش از آغاز اعتراض‌ها می‌باشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »