واکنش وزیر امور‌خارجه جمهوری اسلامی به چاپ کاریکاتورهای خامنه‌ای در شارلی ابدو؛ «بدون پاسخ نخواهد بود»

زیتون – وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی انتشار کاریکاتورهای علی خامنه‌ای در هفته‌نامه طنز «شارلی ابدو» را «توهین آمیز» خواند و تهدید به پاسخ‌گویی کرد.

حسین امیرعبداللهیان چهارشنبه چهاردهم دی، در حساب توییتر خود نوشت:«اقدام توهین آمیز و خارج از نزاکت نشریه ای فرانسوی در انتشار کاریکاتور علیه مرجعیت دینی و سیاسی بدون پاسخ قاطع و موثر نخواهد بود. به دولت فرانسه اجازه نمیدهیم پا را از گلیم خود فراتر گذارد.آنها قطعا مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اند. پیشتر این نشریه را در فهرست تحریم‌ها قرار دادیم.»

اخیرا هفته نامه فرانسوی مسابقه‌ای با عنوان « ملاها گم شین!» برگزار کرده و در روزهای گذشته برخی از کاریکاتورهای منتخب آن را اعلام کرده است. ۳۵ اثر برگزیده این مسابقه در روز هفدهم دی، در آخرین شماره این هفته‌نامه چاپ خواهد شد.

شارلی ابدو در توضیح این مسابقه خامنه‌ای را «نماد قدرت مذهبی عقب مانده، تنگ نظر و کم تحمل» خوانده و از کاریکاتوریست‌ها خواسته بود برای حمایت از مردم ایران با تمسخر «این رهبر مذهبیِ ارتجاعی، او را به زباله دان تاریخ بسپارند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم ایران ، تحلیلی بر نوشته ایشان بنگارم. آقای شبستری عنوان مطلبش

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش پیشین چیزی کم از

ادامه »

بنا به پژوهش های بین المللی، رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، نیازمند حاکمیت شفاف، پاسخگو و مشارکتی است؛ که در

ادامه »