ایران چهارمین فرستنده دانشجوی دکتری به آمریکا؛ «آینده کشور روشن نیست» 

زیتون – به گفته مدیر رصدخانه مهاجرت کشور، ایران در رتبه چهارم کشورهای فرستنده دانشجوی دکتری‌ به ایالات متحده آمریکا قراردارد.

بهرام صلواتی در نشستی پیرامون روند مهاجرت ایرانیان اظهار کرد به لحاظ نرخ ماندگاری، دانشجویان ایرانی نخستین گروه مهاجرتی دانشجویی در آمریکا به شمار‌ می‌روند. وی افزود ۹۰ درصد فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری، در آمریکا می‌مانند و به ایران بازنمی‌گردند.

صلواتی همچنین با بیان اینکه ایران «در فراز مهاجرتی» قراردارد اعلام کرد میزان مهاجرت پناهجویی ایرانیان در سال ۲۰۲۱ میلادی از میانگین جهانی بالاتر بوده است. به گفته وی ایرانیان در آن سال بالاترین میزان ثبت درخواست پناهجویی در بریتانیا را داشتند.

به گفته مدیر رصدخانه مهاجرت ایران «منابع طبیعی دیگر عامل خوشبختی کشورها محسوب نمی‌شود، بلکه نیروی انسانی حرف اول را می‌زند.»

صلواتی افزود:«بر اساس بررسی‌های ما متاسفانه افراد چشم‌انداز روشنی برای کشور نمی‌بینند و آینده کشور روشن نیست و این هشداری است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »