بیانیه ۱۳ زندانی سیاسی از اوین: اعدام‌ها را متوقف کنید؛ اعتراض‌ها را نمی‌توان با توسل به خشونت عریان خاموش کرد 

زیتون – سیزده زندان سیاسی در بیانیه‌ای «ضمن محکوم کردن ترویج و تشویق خشونت، خواستار توقف سیاست‌ها و رفتارهای خشونت‌آمیز به ویژه صدور و اجرای احکام اعدام» شدند.

در این بیانیه که شنبه نوزدهم آذر، منتشر شد با اشاره به «تداوم جنبش آزادی‌خواهانه مردم ایران از مشروطه تا امروز» آمده است:«طالبان قدرت و حافظان وضع موجود…در این توهم به سر می‌برند که آتش فروزان اعتراضات را می‌توان با توسل به خشونت عریان خاموش کرد.»

نویسندگان این بیانیه در ادامه به «حاکمان» یادآوری کردند که نمی‌توان «با تشدید خشونت و سیاست مشت آهنین به ساحل امن و آرامش رسید و بر کرسی قدرت باقی ماند.» این زندانیان زندان اوین خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی افزودند:«گمان می‌کنید چوبه دار صحنه اقتدار شماست اما اعدام هر معترض نمایش استیصال و درماندگی‌تان و موجب ایستادگی و قوام بیشتر معترضان است، گویی نیاموخته‌اید که هرکس انسانی را به ناحق به قتل برساند، جامعه‌ای را به قتل رسانده است.»

این بیانیه همچنین اعدام محسن شکاری را «اوج بی‌خردی و بی‌تدبیری» حکومت قلمداد می‌کند و از حکمت میخواهد اعتراض‌های مردمی را با بازداشت و زندان و اعدام پاسخ ندهد.

این بیانیه به امضاء رسول بداقی، جعفر پناهی، مصطفی تاج‌زاده، محمد حبیبی، امیرسالار داوودی، حسین رزاق، محمد رسول‌اف، حسن سعیدی، رضا شهابی، علیرضا فرشی، سعید مدنی، مهدی محمودیان و اکبر نعیمی رسیده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن بخشیده‌اند. اندیشه‌های قومیت‌گرا که خود را از نظر سیاسی در

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در ایران می‌گذرد. این فیلم

ادامه »

شریعت همچون شریعه (آبشخور رودخانه) صفا و خلوص خود سرچشمه را در بستر تاریخ با رنگ و رسوبات آداب و

ادامه »