بیانیه ۹ کشور در محکومیت «خشونت گسترده علیه زنان و دختران ایرانی» 

زیتون – وزیران خارجه ۹ کشور در بیانیه‌ای خواستار توجه جامعه بین‌المللی به «خشونت گسترده علیه زنان و دختران ایرانی» شدند.

در این بیانیه‌ که در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شده آمده است:«زنان و دختران در حین درخواست برای احترام گذاشته شدن به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی‌شان با آزار و اذیت‌های آنلاین از سوی مقامات ایرانی و موسسات‌شان مواجه شده‌اند. ما سرکوب جاری معترضان ازجمله در پلتفرم‌های دیجیتال و از طریق اعمال محدودیت‌های اینترنتی را محکوم می‌کنیم.»

«وزرای خارجه کشورهای عضو شراکت بین‌المللی برای اقدام درخصوص آزار و اذیت جنسیتی آنلاین» در این بیانیه از جامعه بین‌المللی می‌خواهد «تا فورا به ما در همکاری با شرکت‌های فناوری ملحق شوند تا هرچه در توان دارند برای ارائه دسترسی به اطلاعات آنلاین به زنان و دختران به کار بگیرند. »

آمریکا، استرالیا، کانادا، شیلی، ایسلند، نیوزلند، جمهوری کره، سوئد و انگلیس امضا کنندگان این بیانیه هستند که پنج‌شنبه هفدهم آذر منتشر شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز  که فعالان دموکراسی‌خواه و آزادی‌خواه ایرانی آن را پی گرفته‌اند. اما این مبارزات متاسفانه تا کنون، با وجود دو انقلاب و

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »