نوید محمدزاده: هیچ کُردی هرگز از ترس نمرده است؛ سعید آقاخانی: چاله‌های خیابان‌ها با خون مردم پر می‌شود 

زیتون – نوید محمدزاده، بازیگر سرشناس ایرانی، با انتقاد از خشونت حکومت در سرکوب شهرهای کردنشین، خواستار پایان کشتار «کُردها» شد. وی سه شنبه ۱ آذر در پستی اینستاگرامی نوشت:«در طول تاریخ هیچ کُردی هرگز از ترس نمرده است.»

این هنرمند کُرد در پستی دیگر در واکنش به انتقادها به سکوتش درباره اعتراضات جاری، نوشت: «تکلیف از ابتدا روشن بود. مسیر یک‌ طرفه‌ است. طرف مردم، جایی که بهش تعلق دارم.»

سعید آقاخانی نیز در اینستاگرام به سرکوب خونین کردها واکنش نشان داد و نوشت «مگر مردم جز صدا و سینه‌های آماج گلوله چه سلاحی دارند که با توپ و تانک مقابل‌شان صف‌آرایی کرده‌اید؟»

این بازیگر و کارگردان کُرد با انتقاد از سکوت نمایندگان شهرهای کردنشین در مجلس نوشت: «چاله‌های خیابان‌ها با خون مردم پر می‌شود… لعنت خدا بر شما که انگار دهان‌تان را کاه‌گل گرفته‌اند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »