کشف حجاب تیم بسکتبال زنان کنگو در حمایت از جنبش «زن، زندگی، آزادی»؛ هنگامه قاضیانی بازداشت شد

زیتون– مربی و بازیکنان تیم بسکتبال زنان کنکو، با انتشار عکسی به طور دسته جمعی کشف حجاب کردند.

فرزانه جمامی، سرمربی ایرانی این تیم با انتشار این عکس در اینستاگرام نوشت: به دختران بیاموزید که «شما قدرتمند و توانمند هستید، شما زن زندگى آزادى هستید.»

وی در ادامه افزود به آنها بگویید “خودت را پنهان نکن. ایستادگی کن، سرت را بالا بگیر و به آنها نشان بده که چه چیزی به دست آورده‌ای.»
این حرکت در راستای حمایت از شعار «زن، زندگی، آزادی»، یکی از شعارهای اصلی خیزش سراسری مردم ایران است.

از آغاز این اعتراضات بیش از ۲ ماه پیش، بسیاری از زنان در ایران حجاب اجباری خود را برداشته‌اند. افسانه بایگان و هنگامه قاضیانی بازیگران مطرح ایرانی از جمله این زنان هستند که به تازگی تصاویر بدون حجاب خود را منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا ‌از بازداشت هنگامه قاضیانی با حکم قضایی خبر داده است .

هنگامه قاضیانی دو روز پیش جمهوری اسلامی را «حکومت بچه‌کش» خواند و با انتشار فیلمی کوتاه و در حالی که موهایش را از پشت می‌بست نوشت« شاید این آخرین پست من باشد. از این لحظه، هراتفاقی برایم بیفتد، بدانید که من تا آخرین نفس کنار مردم  ایران هستم»

به گفته خبرگزاری قوه قضاییه، خانم قاضیانی به همراه تعدادی دیگر از چهره‌های مطرح سیاست، سینما و ورزش، در هفته پیش به دادسرا احضار شدند تا درباره «انتشار مطالب غیرمستند و توهین‌آمیز» توضیح بدهند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »