دو روز پس از تصویب قطعنامه، اولیانوف از برگزاری مذاکرات ایران و آژانس در تهران خبر داد

زیتون-میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، از احتمال برگزاری دور جدید مذاکرات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا پایان ماه جاری میلادی خبر داد.

اولیانوف در مصاحبه‌ای با شبکه «روسیه ۲۴» ابراز امیدواری کرد که این نشست پیش از ۹ آذر در تهران برگزار شود.

اشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ۲۶ آبان با اکثریت آرا قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد. این قطعنامه در پاسخ به همکاری ناکافی ایران با آژانس درخصوص فعالیت‌های مشکوک در سه سایت هسته‌ای تصویب شد.

فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا، طرفین مذاکرات برجام، از تصویب این قطعنامه استقبال کردند.

در همین حال، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعا کرد آمریکا چندین بار پیام‌هایی مبنی بر بازگشت به برجام به ایران ارسال کرده‌است.

شهریار حیدری در ادامه افزود که ملاحظات سیاسی اجازه مذاکرات مستقیم با آمریکا را نمی‌دهد و « اگر آمریکا خواستار حل برجام است باید در چارچوب آن مذاکره کند».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طنین صدای “زن، زندگی، آزادی” و ماندگاری اعتراضات گسترده بی سابقه در ایران که وارد هفته نهم خود شده، همگان را در ایران و جهان غافلگیر کرده است. مایه شگفتی بزرگتر، اینکه برخلاف همه احتمالات،

ادامه »

حالا کسی دربارۀ ضرورت حجاب اجباری گلو پاره نمی‌کند. کسی در اعتراض به بدحجابی و بی‌حجابی کفن‌ نمی‌پوشد و امت حزب‌الله به خیابان نمی‌آید. چون حکومت بود و هست که همۀ این دعواها را درست می‌کرد و می‌کند. افسارِ حکمِ شرع، دست حکومت بوده و هست. به مصلحت باشد، متوقفش می‌کند…

ادامه »

از زمان آغاز روند مدرنیزاسیون در ایران توسط رضاشاه، یکسان‌سازی در پوشش و لباس و کشف حجاب تبدیل به ابزاری

ادامه »