اردلان قاسمی در حال شعارنویسی در کرمانشاه با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی به قتل رسید 

زیتون– سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش داده که اردلان قاسمی، ۴۴ ساله و اهل گیلان غرب، شامگاه پنجشنبه ١٩ آبان ماه، حین شعارنویسی در بلوار طاقبستان کرمانشاه با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی به قتل رسیده است.

یکی از نزدیکان خانواده که پیکر او را مشاهده کرده به هه‌نگاو گفت که اردلان قاسمی که شعارنویسی را با همراهی یکی از دوستانش انجام می‌داده، دو بار از ناحیه‌ی کمر هدف گلوله قرار گرفته که هر دو گلوله از شکم او خارج شدە و یک گلوله نیز به کتف او اصابت کرده و دوست اردلان نیز در این تیراندارزی ماموران حکومتی به شدت مجروح شده است.

فردی از نزدیکان خانواده‌ی قاسمی خبر داده است که روز جمعە ٢٠ آبان نهادهای امنیتی پس از احضار این خانواده به کرمانشاه، آنها را به یک مرکز درمانی که دوست مجروح اردلان در آن بستری بوده برده‌اند و او در «اظهارات عجیبی» به آنها گفته است: «ما سوار ماشینی شده‌ایم که بار اسلحه به همراه داشته تا به دست معترضین برساند و نیروهای امنیتی به سوی اتومبیل ما تیراندازی کرده‌اند و اردلان کشته شده است.»

روز شنبه ۲۱ آبان پیکر اردلان به خانواده‌اش تحویل داده شد و از آنها تعهد کتبی گرفتند که «اگر این خبر را رسانه‌ای کنند برادر بزرگتر اردلان را به عنوان «لیدر اغتشاشات» بازداشت خواهند کرد.»

پیکر اردلان قاسمی دیروز، شنبه در آرامستان طاقیل و تحت نظارت شدید ماموران امنیتی به خاک سپرده شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »