اردلان قاسمی در حال شعارنویسی در کرمانشاه با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی به قتل رسید 

زیتون– سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش داده که اردلان قاسمی، ۴۴ ساله و اهل گیلان غرب، شامگاه پنجشنبه ١٩ آبان ماه، حین شعارنویسی در بلوار طاقبستان کرمانشاه با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی به قتل رسیده است.

یکی از نزدیکان خانواده که پیکر او را مشاهده کرده به هه‌نگاو گفت که اردلان قاسمی که شعارنویسی را با همراهی یکی از دوستانش انجام می‌داده، دو بار از ناحیه‌ی کمر هدف گلوله قرار گرفته که هر دو گلوله از شکم او خارج شدە و یک گلوله نیز به کتف او اصابت کرده و دوست اردلان نیز در این تیراندارزی ماموران حکومتی به شدت مجروح شده است.

فردی از نزدیکان خانواده‌ی قاسمی خبر داده است که روز جمعە ٢٠ آبان نهادهای امنیتی پس از احضار این خانواده به کرمانشاه، آنها را به یک مرکز درمانی که دوست مجروح اردلان در آن بستری بوده برده‌اند و او در «اظهارات عجیبی» به آنها گفته است: «ما سوار ماشینی شده‌ایم که بار اسلحه به همراه داشته تا به دست معترضین برساند و نیروهای امنیتی به سوی اتومبیل ما تیراندازی کرده‌اند و اردلان کشته شده است.»

روز شنبه ۲۱ آبان پیکر اردلان به خانواده‌اش تحویل داده شد و از آنها تعهد کتبی گرفتند که «اگر این خبر را رسانه‌ای کنند برادر بزرگتر اردلان را به عنوان «لیدر اغتشاشات» بازداشت خواهند کرد.»

پیکر اردلان قاسمی دیروز، شنبه در آرامستان طاقیل و تحت نظارت شدید ماموران امنیتی به خاک سپرده شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »