دانش‌آموزی که به‌دلیل پاره کردن عکس خمینی و خامنه‌ای به اخراج از مدرسه تهدید شده بود، اقدام به خودکشی کرد 

زیتون– سازمان حقوق بشری هه‌نگاو امروز اعلام کرد که هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز ۱۶ ساله‌ی اهل شهرستان دهگلان که به‌دلیل پاره کردن عکس خمینی و خامنه‌ای تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته و به اخراج از مدرسه تهدید شده بود، پس از خروج از اداره‌ی آموزش و پرورش این شهر، با پرتاب کردن خود به بیرون از یک اتومبیل، اقدام به خودکشی کرده و به کما رفته است.

طبق این گزارش، حراست آموزش و پرورش دهگلان روز چهارشنبه ۱۸ آبان، این دانش‌آموز را احضار و به او اعلام کرده بودند که فیلمی از او در اختیار دارند که نشان می‌دهد او اقدام به پاره کردن عکس خمینی و خامنه‌ای کرده است و سپس گفته بودند که در صورت عدم همکاری با آنها، او از مدرسه اخراج خواهد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی حسین پناهی به هه‌نگاو اطلاع داده که با وجودی‌که این دانش‌آموز پس از اقدام به خودکشی، با هلی‌کوپتر به بیمارستان کوثر سنندج انتقال یافته است، پزشکان آن بیمارستان از احتمال مرگ او به‌دلیل پایین بودن سطح هوشیاری‌اش خبر داده‌اند.

به گفته‌ی این منبع، «نهادهای امنیتی پدر هستی را که خود نیز معلم آموزش و پرورش است تهدید کرده‌اند که باید در این باره هیچ گونه اطلاع رسانی انجام ندهد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »