صدراعظم آلمان در پیامی به جمهوری اسلامی: شما چه دولتی هستید که به شهروندان خود شلیک می‌کنید؟ 

زیتون– صدراعظم آلمان با انتشار یک پیام ویدیویی از معترضان ایران حمایت کرد و از برنامه‌ریزی اتحادیه اروپا برای تحریم‌های جدید خبر داد.

اولاف شولتز گفت : «شنیدم وزیر خارجه ایران، آلمان رو تهدید کرده که برای ما این تحریم ها عواقب خواهد داشت. من میگویم شما چه دولتی هستید که به شهروندان خود شلیک می‌کنید؟کسی که این گونه عمل می‌کند باید روی واکنش ما حساب کند»

در پیامی ویدئویی که در حساب توییتری‌ شولتز منتشر شده آمده است : «ایران عضو سازمان ملل و متعهد به اجرا و حمایت از موازین حقوق بشری است؛ ما رهبران ایران را بر این مبنا می‌سنجیم.»

دو روز پیش  وزیر خارجه جمهوری اسلامی خطاب به آنا‌لنا بربوک، همتای آلمانی خود نوشته بود: «مواضع تحریک‌آمیز، مداخله‌جویانه و غیردیپلماتیک نشان‌دهنده پختگی و تدبیر نیست. تخریب پیوندهای قدیمی پی‌آمدهای بلندمدت دارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »