مولوی عبدالحمید: حرف آحاد ملت را بشنوید؛ ما دشمن نیستیم، خیرخواه همه هستیم 

زیتون– مولوی عبدالحمید، امام جمعه‌ی اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه‌ی امروز ضمن خطاب قرار دادن هر سه گروه نیروهای امنیتی و نظامی، معترضین و نمایندگان مجلس گفت: «ما دشمن نیستیم. ما خیرخواه همه هستیم. متاسفانه به حرف‌ها توجه نشده است که این مشکلات وجود دارد.»

او از نیروهای امنیتی و نظامی به عنوان «فرزندان همین مردم» خواست با زنان مهربانانه و با دانشجویان و دانشگاهیان با خوبی برخورد کنند و حرف دانشجویان و اساتید دانشگاه و حرف آحاد ملت را بشنوند و به سمت مردم گلوله شلیک نکنند.

عبدالحمید با یادآوری این‌که «اعتراضات باید سالم باشد»، معترضین را نیز خطاب قرار داد و گفت: «مغازه‌ای را تخریب نکنید. بانکی را تخریب نکنید. نیروهای مسلح را با سنگ نزنید و با نیروهای مسلح درگیر نشوید و آن‌ها هم نباید با شما درگیر شوند.»

امام جمعه‌ی اهل سنت از بیانیه‌ی تند نمایندگان مجلس علیه معترضین ابراز شگفتی کرد و خطاب به این نمایندگان گفت: «مجلس خانه‌ی ملت است. نمایندگان نماینده‌ی مردم هستند. باید حرف مردم را بشنوید. باید از مردم دفاع کنید که به سمت آن‌ها گلوله‌ی جنگی شلیک نشود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از زمان آغاز روند مدرنیزاسیون در ایران توسط رضاشاه، یکسان‌سازی در پوشش و لباس و کشف حجاب تبدیل به ابزاری سیاسی برای ایجاد اصلاحات و تغییرات سیاسی- اجتماعی گردید. اجبار در پوشش لباس رسمی و

ادامه »

۱- اخیراً با یکی از دوستان ایرانی ساکن ایالت پنسیلوانیا درباره انتخابات میان دوره‌ای در امریکا صحبت می‌کردم. می‌گفت به جمهوری‌خواهان رأی داده است.

ادامه »

به گواه تمامی شواهد، امید به تغییر وضعیت در میان معترضین بالاست. از سویی تداوم اعتراضات که از ویژگی‌های جنبش‌های انقلابی است و در این حرکت نیز مشاهده می‌شود، خود تاییدی بر وجود عنصر امید در این حرکت است…

ادامه »