???? روئین عطوفت از زندان آزاد شد

زیتون- روئین عطوفت، زندانی سیاسی و از فعالین ملی-مذهبی امروز از زندان اوین آزاد شد.
photo_2016-06-08_09-11-30 به گزارش «زیتون» ۱۵ آبان سال ۹۳، حکم ده سال زندان رویین عطوفت در دادگاه تجدید نظر، تایید شد. او جدا از حبس به دوسال محرومیت از فعالیت در احزاب و گروه‌ها نیز محکوم شده بود. محکومیت او شامل ممنوعیت فعالیت در دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها نیز می‌شود.
روئین عطوفت در دادگاه اولیه که در تیرماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد، به ۱۱ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای محکوم شده بود.
این زندانی سیاسی به حکم دادگاه اولیه اعتراض کرده بود و دادگاه تجدید نظر تنها پنج روز پس از این اعتراض، حکم ده سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای را تائید کرده و این حکم پنجم آبان همان سال به خانه او ارسال شده بود
اتهامات روئین عطوفت «تاسیس گروهک غیرقانونی و ضدامنیتی موسوم به شورای رنگین کمان در راستای همکاری با گروهک غیرقانونی ملی‌مذهبی‌ها و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق صدور و امضای بیانیه‌های ضد امنیتی» اعلام شده است.
حکم ده سال زندان از جمله احکام طولانی و سنگین صادر شده در سال‌های اخیر و پس از اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود که با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی جدید، کاهش یافت.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »