حکم حبس بهاره هدایت به دلیل اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی اجرا شد؛ چهار سال و هشت ماه

زیتون– امیر رئیسیان، وکیل بهاره هدایت، زندانی سیاسی در گفت‌وگو با امتداد گفت که موکلش از هفته‌ی گذشته برای تحمل حکم چهار سال و هشت‌ماه زندان به بند نسوان زندان اوین منتقل شده است. این حکم به دلیل شرکت او در تجمع اعتراض به شلیک به هواپیمای اوکراینی در سال ۱۳۹۸ صادر شده بود.

بهاره هدایت بیش از یک ماه است که در زندان به سر می‌برد. او یازدهم مهرماه امسال برای هفتمین بار در سال‌های اخیر بازداشت و بدون حکم جلب راهی زندان اوین شد.

رئیسیان درباره‌ی صدور حکم ۴ سال و ۸ماه حبس برای موکلش گفت: «بهاره هدایت در بهمن سال ۱۳۹۸ به دلیل شرکت در مراسم یادبود برگزارشده در مقابل دانشگاه پلی‌تکنیک در اعتراض به واقعه‌ی ساقط شدن هواپیمای اوکراینی بازداشت شد و شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب خانم هدایت را به دلیل شرکت در این مراسم و همچنین توییت‌های منتشره توسط ایشان، به اتهام اجتماع تبانی علیه امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۴ سال و ۸ ماه حبس محکوم کرد. حکمی که عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد».

او افزود: «در حالی که هنوز برای این پرونده جدید قضایی از بهاره هدایت دفاع آخر اخذ نشده و تکلیف آن روشن نیست، خانم هدایت را برای گذراندن حکم ۴ سال و ۸ ماه زندان در پرونده‌ی قبلی‌اش به بند زنان زندان اوین منتقل کرده‌اند.»

به گفته‌ی این وکیل، بهاره هدایت تا چهارم آبان در بند ٢٠٩ اوین تحت بازداشت قرار داشته و اتهام‌هایی نظیر فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی و همچنین ترویج فساد و فحشا به او تفهیم شده است. حال آن‌که به گفته‌ی رئیسیان، مصداقی برای این اتهامات در مورد او وجود ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه فنی و حرفه‌ای هرگونه نگریسته شود سزاوار عضویت در تیم ملی

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »