بازار مریوان در اعتراض به قتل نسرین قادری اعتصاب کرد؛ معترضین به شورای شهر مریوان حمله کردند

زیتون– سایت حقوق بشری هه‌نگاو خبر داد که بازاریان مریوان امروز یک‌شنبه ۱۵ آبان در اعتراض به «قتل حکومتی» نسرین قادری دست به اعتصاب زده‌اند.

همچنین گزارش‌هایی ویدیویی از حمله‌ی امروز معترضین به شورای شهر مریوان منتشر شده است.

نسرین قادری دانشجوی اهل مریوان بود که مدتی پیش با وارد آمدن ضربات متعدد باتوم «نیروهای سرکوبگر حکومتی» به سرش در تهران به کما رفت و روز جمعه در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخت. پیکر او با فشار نهادهای امنیتی، سحرگاه امروز بدون حضور تشییع‌کنندگان در مریوان به خاک سپرده شد.

به گزارش هه‌نگاو، نیروهای امنیتی به خانواده‌ی نسرین قادری اجازه‌ی همراهی با پیکر دخترشان را در راه انتقال از تهران به مریوان نداده‌اند و تاکید کرده‌اند که پیکر او باید شبانه و بدون هیچ مراسمی به خاک سپرده شود.

همچنین امام جمعه‌، فرماندار، رئیس اداره‌ی اطلاعات و فرمانده اطلاعات سپاه مریوان با حضور در منزل خانواده‌ی این دانشجو، از نزدیکان این خانواده خواسته‌اند که آن خانه را ترک کنند.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، کشته شدن این دانشجوی مریوانی در اثر ضربات باتوم را تکذیب کرد و علت جان باختن او را «بیماری زمینه‌ای» دانست و اعلام کرد که او روز جمعه در منزل خود در تهران فوت کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »