انتشار فیلمی از شکنجه و بازجویی توماج صالحی از سوی صدا و سیما؛ اقبال اقبالی : توماج در حین دستگیری آسیب دیده است

زیتون– اقبال اقبالی، دایی توماج صالحی به بی بی سی فارسی گفت که توماج و دوستانش حین درگیری با بازداشت‌کنندگان‌شان آسیب دیده‌اند.

او اضافه کرد که توماج صالحی در حالی‌که شلوارک به پا داشته دستگیر شده است و حتی لباسی به همراه ندارد. به گفته‌ی او یکی از مسئولان زندان دستگرد خبر داده که توماج در بند الف اطلاعات به سر می‌برد و اجازه نداده‌اند که لباس و پولی به دست او برسانند.

اقبالی ضمن ابراز نگرانی شدید درباره‌ی وضعیت توماج و دوستان او، درخواست آزادی او را در پیوند با «آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی، آزادی زنان، شعار زن، زندگی، آزادگی و آزادی از یوغ استبداد دینی» برشمرد.

در گزارش‌ها آمده است که برای دستگیری توماج و دوستانش ۷۰ نفر وارد روستای محل اقامت او شده، دوربین‌ها را از جا درآورده و با ضرب و شتم آنها را بازداشت کرده‌اند.

انتشار فیلم کوتاهی از توماج صالحی از سوی صدا و سیما نشان می‌دهد که او آسیب دیده و  ذیل بازجویی و شکنجه و تلاش برای اعتراف گیری از سوی ماموران قرار دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »