وال استریت ژورنال: آمریکا برای واکنش به حملات احتمالی ایران به عربستان سعودی اعلام آمادگی کرد 

زیتون– هشدارها درباره‌ی احتمال حمله‌ی ایران به عربستان سعودی منجر به ابراز نگرانی شورای امنیت ملی آمریکا شد. به گزارش وال استریت ژورنال این شورا اعلام کرد که آماده است به هر گونه حمله‌ از سوی ایران به عربستان سعودی واکنش نشان دهد.

علت این نگرانی‌ها این بوده که اخیرا برخی مقام‌های جمهوری اسلامی، عربستان سعودی را مقصرِ ادامه یافتن اعتراضات مردم ایران دانسته‌ و این کشور را تهدید کرده‌اند.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد  که اگر عربستان سعودی دست از حمایت از اعتراضات جاری در ایران برندارد، با اقدام متقابل از سوی جمهوری اسلامی روبه‌رو خواهد شد.

در کنفرانس خبری ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه‌ی آمریکا که عصر امروز برگزار شد، او در پاسخ به این‌که آیا به شهروندان آمریکایی ساکن عربستان سعودی درباره‌ی این تهدیدها اطلاع‌رسانی شده است، گفت: «من از هیچ‌گونه هشدار کنسولی در این زمینه اطلاعی ندارم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »