خانواده‌ی رضا حقیقت‌نژاد خطاب به مردم: پیکر رضا را ربودند و نمیدانیم در اختیار چه نهادی است

زیتون– خانواده‌ی رضا حقیقت‌نژاد، خبرنگار رادیو فردا که چندی پیش در اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت و پیکرش بعد از انتقال به ایران، در فرودگاه شیراز توسط ماموران امنیتی ربوده شد، در صفحه‌ی اینستاگرام خواهر او بیانیه‌ای را خطاب به مردم ایران منتشر کرده‌ و ضمن تشکر از مردم بابت این‌که در این روزهای دشوار یکدل و همدل در کنار خانواده‌ی حقیقت‌نژاد ایستاده‌اند، اعلام کرده‌اند که: «به هر نهاد و دستگاهی که به ذهن‌مان رسیده است مراجعه کرده‌ایم برای استمداد، اما نه‌تنها هیچ مرجعی هیچ پاسخی به ما نداده است که حتا به ما اعلام نمی‌شود که پیکر رضا در اختیار چه ارگان یا نهادی است و عاقبت این بلاتکلیفی شکنجه‌وار چیست.»

متن کامل این بیانیه را در ادامه می‌خوانید.

مردم ایران
چهار روز از تلاش ما، خانواده‌ی رضا حقیقت‌نژاد، برای پس‌گرفتن پیکر او از مأموران امنیتی می‌گذرد، اما نه‌تنها دست‌مان هنوز خالی است که حتا به ما اعلام نمی‌شود که به کدام نهاد مراجعه کنیم.

خواسته‌ی انسانی و بحق ما بود و هست که پس از این همه سال فراق از سر اجبار، پیکرش را در زادگاهش، دژکرد، به خاک بسپاریم تا دست‌کم اکنون که دیگر دیدار رویش میسر نیست، به هوای دیدار مزارش نقطه‌ی پایان بگذاریم بر این فراق تلخ سالیان.

اما، به‌رغم هماهنگی قبلی با نمایندگی دولت جمهوری اسلامی و صدور اجازه‌ی رسمی انتقال پیکر رضا به ایران برای خاکسپاری در زادگاهش در روز پنجم آبان، مأموران امنیتی پیکر او را در روز چهارم آبان در فرودگاه شیراز از ما ربودند و به مکانی نامعلوم بردند.

از آن لحظه‌ی شوک‌آور تا امروز، جدا از فشارها و تهدیدها، به هر نهاد و دستگاهی که به ذهن‌مان رسیده است مراجعه کرده‌ایم برای استمداد، اما نه‌تنها هیچ مرجعی هیچ پاسخی به ما نداده است که حتا به ما اعلام نمی‌شود که پیکر رضا در اختیار چه ارگان یا نهادی است و عاقبت این بلاتکلیفی شکنجه‌وار چیست.

نیز وظیفه داریم سپاسگزاری کنیم از بی‌شمار مردم دوستدار رضا در سراسر ایران و جهان که او را به‌عنوان روزنامه‌نگاری شجاع و عاشق ایران و آرزومند شادی و آزادی‌ مردم می‌شناختند و در این روزهای دشوار یکدل و همدل در کنار ما ایستاده‌اند، با این امید که پیکر پاره‌ی تن‌مان را هرچه زودتر به ما برگردانند و خبرش را به شما مردم نیز برسانیم.
شنبه، هفتم آبان ١۴٠١

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه فنی و حرفه‌ای هرگونه نگریسته شود سزاوار عضویت در تیم ملی

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »