اینترسپت نحوه‌ی شنود و کنترل مکالمات اینترنتی در تلفن‌های همراه مردم ایران را افشا کرد 

زیتون– نشریه‌ی آنلاین «اینترسپت» در تحقیقات خود به اسنادی دست یافته است که از وجود سامانه‌ای دولتی به نام «سیام» در ایران برای شنود و کنترل مکالمات اینترنتی که از طریق تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد، حکایت دارد.

به گزارش این نشریه، علاوه بر ایجاد محدودیت‌هایی نظیر قطع دسترسی بسیاری از مردم ایران به اینترنت، بخشی از سرکوب اینترنتی جمهوری اسلامی نیز از طریق استفاده از سامانه‌ای به نام «سیام» و توسط «سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» ایران (سی آر اِی) انجام می‌شود که یک برنامه‌ی اینترنتی برای دستکاری ارتباطات تلفن‌های همراه از راه دور است.

سیام یک برنامه‌ی کامپیوتری است که امکانات گسترده‌ای را برای ایجاد تغییر، اختلال و نظارت از راه دور بر نحوه‌ی استفاده‌ی شهروندان از تلفن همراه، در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد. این سامانه در عین حال می‌تواند باعث کاهش شدید سرعت دسترسی به اینترنت شود، رمزگذاری تماس‌های تلفنی را دور بزند و حرکات افراد یا گروه‌های بزرگ را ردیابی کند و اطلاعات دقیقی از این که چه کسی، چه زمان و کجا با چه کسی صحبت کرده است، ارائه دهد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد، و گاهی آهنگ سخن و به اصطلاح «لحن‌قول» او منافقانه حکایتی

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان،

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال

ادامه »