هه‌نگاو: دست‌کم سه شهروند در اعتراضات امروز مهاباد کشته شدند 

زیتون-سازمان حقوق بشری هه‌نگاو در وب‌سایت خود از کشته شدن دست‌کم سه شهروند بر اثر شلیک نیروهای حکومتی در اعتراضات امروز، پنج‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ در شهر مهاباد خبر داد.

به گزارش این سازمان، این سه شهروند، کبری شیخ سقا (۵۵ ساله و اهل روستای “دی‌ملا” از توابع چوم مجیدخان و ساکن مهاباد)، زانیار ابوبکری و شاهو خضری نام داشتند که با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شدند.

هه‌نگاو اعلام کرده است که یک شهروند دیگر نیز در این اعتراضات کشته شده اما این سازمان تا کنون قادر به احراز هویت او نشده است.

بر اساس ویدیوهای انتشار یافته و شهادت شاهدان عینی، نیروهای سپاه پاسداران و یگان ویژه در جریان تظاهرات بزرگ امروز مردم مهاباد، بر پشت بام بسیاری از ساختمان‌های دولتی مستقر شده و به سوی مردم تیراندازی کرده‌اند. همچنین این سازمان حقوق بشری تایید کرده است که نیروهای حکومتی امروز به‌طور گسترده از گاز اشک‌آور و سلاح‌های جنگی در حمله به معترضین استفاده کرده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »