رضا حقیقت‌نژاد، روزنامه‌نگار برجسته، در سن ۴۵ سالگی در آلمان درگذشت

«رضا حقیقت‌نژاد» روزنامه‌‌نگار  برجسته، امروز دوشنبه ۲۵مهرماه۱۴۰۱، در سن ۴۵ سالگی، پس از ماه‌ها مبارزه با بیماری سرطان، در آلمان درگذشت.

رضا حقیقت‌نژاد ابتدا در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل کرده بود، اما علاقه فراوان او به نوشتن و روزنامه‌نگاری باعث شد، تحصیلات در این رشته را کنار بگذارد. او دوباره در کنکور شرکت و در رشته روزنامه‌نگاری تحصیل کرد. حقیقت‌نژاد، کار خود را با نشریات محلی آغاز کرد. مجله «خاتم» که در شهر یزد منتشر می‌شد یکی از اولین نشریاتی بود که حقیقت‌نژاد در آن کار کرد. او در تهران، مدتی در روزنامه «تهران امروز»، و سپس در روزنامه «هفت صبح» به فعالیت روزنامه‌نگاری پرداخت.

شرایط سیاسی و سخت روزنامه‌نگاران در ایران، او را چون بسیاری از اهالی رسانه ناچار به مهاجرت کرد. در خارج از ایران با رسانه‌های «جرس» و «ایران‌وایر» همکاری کرد و از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ سردبیری «ایران‌وایر» را به عهده داشت. او از سال ۱۳۹۸ به «رادیو فردا» پیوست.

رضا از شش ماه گذشته با بیماری سرطان دست به گریبان بود و معالجات خود را در پراگ و اخیراً برلین پی می‌گرفت، اما حتی این بیماری سخت هم باعث نشد، لحظه‌ای از رویدادهای ایران غافل باشد.
زیتون درگذشت رضا حقیقت‌نژاد را به خانواده، بازماندگان و جامعه روزنامه‌نگاری تسلیت می‌گوید.

*ایران‌وایر* رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »