شورای دانشگاه شریف خواستار عذرخواهی رسمی «مقامات ذیربط» از دانشجویان و استادان شد 

شورای دانشگاه شریف، به عنوان اصلی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری در دانشگاه،در بیانیه‌ای اعلام کرده آنچه در روز شنبه، د هم مهرماه رخ داد «روز سوگ مظلومانه دانشگاه شریف» بود.

در این بیانیه با محکوم کردن ورود لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی به محوطه دانشگاه گفته شده «ضرب و شتم و اعمال خشونت سبعانه علیه دانشجویان و استادان دانشگاه از سوی نیروهای لباس شخصی و بعضا لباس فرم‌دار» محکوم است.

شورای دانشگاه شریف که اعضای آن را روسای دانشکده‌‌ها، اعضای هیات رئیسه و جمعی از مدیران دانشگاه تشکیل می‌دهند، در این بیانیه خواستار «عذرخواهی رسمی مقامات ذیربط کشور از جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف» شده‌اند.

شورای دانشگاه شریف «همبستگی کامل» خودش را با دانشجویان اعلام کرده و خواستار شکایت رسمی از مسببان این حادثه شدند.

در این بیانیه گفته شده اعضای هیات علمی دانشگاه «به نشانه اعتراض به هتک حرمت دانشگاه و وقابع ناگوار» روز یکشنبه، ۱۶ مهرماه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ مقابل کتابخانه دانشگا تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

تنظیم* بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »