واکنش وزیر آموزش پرورش به اعتراض‌های دانش‌آموزی: دشمن دانش‌آموزان را هدف گرفته 

در پی گسترش اعتراض‌های دانش‌آموزان، به ویژه دخترهایی که حاضر نیستند روسری بر سر بگذارند، وزیر آموزش و پرورش در اظهاراتی مشابه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، این اعتراض‌ها را نتیجه فعالیت «دشمن» دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس، یوسف نوری گفت: «دشمن تمام توان خود را برای هدف قرار دادن آموزش و پرورش و دانش آموزان به کار گرفته است.»

او در عین حال توضیح نداد که منظورش از «دشمن» دقیقا کیست.

در روزهای اخیر، اعتراضات سراسری به مدارس ایران نیز کشیده شده و دانش‌آموزان در تعدادی از مدارس شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمدند و شعار علیه حکومت سر دادند و گروهی از دختران دانش‌آموز روسری‌ها را از سر برداشتند.

براساس تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی، در بعضی از مدارس، دانش‌آموزان در کلاس‌های درس عکس رهبر حمهوری اسلامی را پایین کشیدند و شعار «زن، زندگی، آزادی» را جایگزین آن کردند وخواهان لغو قانون حجاب اجباری شدند.

*بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »