تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به مرگ مهسا امینی؛ «من هشتگ نیستم، انسانم» 

گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به مرگ مهسا امینی تظاهرات کردند. گروهی از دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا این دانشگاه هم با گرفتن پلاکاردهایی که نام مهسا امینی روی آن نوشته شده،‌ دست به تحصن زدند و در محوطه دانشگاه روی زمین نشستند.

روی پلاکاردها نوشته شده: «خونت پایمال نخواهد شد.» یک دختر دانشجو هم پلاکاردی در دست گرفته بود که رویش نوشته شده بود: «ما نمی‌خواهیم بمیریم»

روی یک پلاکارد دیگر هم با اشاره به ترند شدن هشتگ مهسا امینی در توییتر نوشته شده: «من هشتگ نیستم من انسانم»

*بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راهی کجایید؟ حزن و اندوهِ چه را در سر می‌پرورید؟ کفش از پا سترده‌اید که بگویید حسینی‌ام؟ پیاده عزم زمینی به نام کربلا کرده‌اید … برگردید که خود می‌دانید که در دل ایرانیان همه غوغا و فریاد است؛ از دست ظالمی که رسم و رسومی جز ویرانی ایران نمی‌شناسد: ویرانی آب و خاک و دین و مرام و هرچه مسلک این سرزمین

ادامه »

اصلاح دینی نمی‌تواند با احکام کلی -که دین اصلی نداریم یا دین اصلی واقعی به دست نمی‌آید- به حل مشکل نائل آید. روش این نوع نگاه‌ها پاک کردن صورت مسئله است آن هم صورت مسئله‌ای که پاک‌نشدنی است. تجربه اروپا و غرب را در این مسیر دوره کنیم، تا متوجه شویم.

می‌شود به کدیور بر روی واژگان و دسته‌بندی غیرضروری خرده گرفت اما تلاش او را در نواندیشی برای فقه نمی‌تواند نادیده گرفت و با چند اصل کلی و مبهم وی را به سمت مقابل هول داد…

ادامه »

مرگ ملکه الیزابت دوم پس از هفتاد سال حکمرانی، در روزهای اخیر به مباحث متنوعی چون سلطنت مشروطه، سوابق استعماری

ادامه »