بیاینه یک مرجع تقلید درباره یک متهم به فساد: قاسم مکارم شیرازی از «منسوبین برادرم» است

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در خصوص نسبت خود با قاسم مکارم شیرازی، مشاور وزیر مسکن، که اخیرا به اتهام فساد بازداشت شده است، توضیح داد.

بنا بر این اطلاعیه قاسم مکارم شیرازی از «منسوبین برادر ناصر مکارم شیرازی» است؛ نسبتی که در این بیانیه مبهم مانده است.

در برخی از سایت‌ها از قاسم مکارم شیرازی به عنوان برادرزاده آیت‌الله مکارم شیرازی یاد شده است.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی این مرجع تقلید آمده ، هم‌چنین  ادعا شده که  قاسم مکارم شیرازی «هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است».

ناصر مکارم شیرازی در انتهای این بیانیه از «مسئولین نظارتی و قضایی» خواسته تا با دشمنانی که  «به شایعه پراکنی علیه بزرگان دین و انقلاب می پردازند» برخورد شود.

*زیتون

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »