مصطفی تاج‌زاده در جلسه دادگاه «سکوت» کرد؛ محتشمی‌پور: او را به‌ زور به دادگاه برده‌اند

خبرگزاری‌های رسمی ایران به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، از برگزاری دادگاه مصطفی‌تاج‌زاده و سکوت او در جلسه دادگاه خبر دادند.

بر اساس این گزارش صبح روز شنبه ۲۲ مرداد ماه دادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی تاج‌زاده به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی تشکیل شد.

در این جلسه، نماینده دادستان کیفرخواست متهم را که در ۳۶ صفحه تنظیم شده بود و حاوی قرائن و شواهد متعددی از اقدامات تاج‌زاده علیه امنیت ملی قرائت کرد.

فخرالسادات محتشم‌پور، همسر مصطفی تاجزاده،  در اینستاگرام اعلام مرد که همسرش را امروز با زور از زندان به دادگاهی که ریاستش به عهده قاضی صلواتی است برده‌اند. 

محتشمی‌پور گفت: همسرم از قبل گفته بود من در هیچ دادگاهی شرکت نمی‌کنم و اگر دیدید خبر داده‌اند که دادگاه من با حضور خودم برگزار شده بدانید مرا با زور برده‌اند.

مصطفی تاجزاده بارها اعلام کرده است که تا زمانی‌که دادگاه شکایت او از احمد جنتی برگزار نشود، در هیچ جلسه دادگاهی شرکت نخواهد کرد.

در کیفرخواست صادره علیه تاج‌زاده، سه عنوان اتهامی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی با ذکر مصادیقی درباره هر کدام از این عناوین اتهامی ذکر شده است.

بنا به گزارش‌ مرکز رسانه قوه قضائییه، پس از قرائت کیفرخواست، رئیس دادگاه از متهم خواست به سوالات مطرح شده پاسخ دهد و در خصوص اتهاماتی که با ذکر مصادیق و مستندات به وی وارد شده توضیح دهد و از خود دفاع کند که تاج‌زاده «پاسخگو» نبود.

پس از این، قاضی صلواتی با توجه به تفهیم اتهام متهم و امتناع تاج زاده از پاسخگویی به سوالات دادگاه به وی فرصت دفاع آخر را داد که تاج‌زاده مجددا «سخن یا دفاعی را مطرح نکرد» و در نتیجه رئیس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد تا در مهلت قانونی مقرر نسبت به صدور رأی اقدام کند.

براساس این گزارش، یک وکیل به نام پوربابایی که پیش از این نیز وکالت تاج‌زاده را برعهده داشته برای قبول وکالت متهم به بازداشتگاه اوین مراجعه کرده که پس از ملاقات با تاج‌زاده با مخالفت وی برای انجام وکالت خود مواجه شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »