مهدی کروبی: به جاى توهین به موارد مطرح شده در نامه موسوی پاسخ دهید

مهدی کروبی، از رهبران محصور جنبش سبز، ضمن نقد هجمه حاکمیت علیه مهندس میرحسین موسوی، خواستار پاسخگویی به موسوی به جای توهین به ایشان شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی، مهدی کروبی در گفتگوی تلفنی با فرزند خود محمد تقی کروبی با تمجید از مدیریت کشور با کم ترین در آمد ممکن در جنگ هشت ساله، موسوی را از صادق ترین و شایسته ترین نیروهای انقلاب دانسته و تاکید کرده است:« ایشان با توجه به تجربه و شناختى که از نظام دارد از دغدغه هایى صحبت کرده که ریشه بخش مهمّى از مشکلات امروز کشور است».

اشاره مهدی کروبی به سه محور اصلی متن اخیر مهندس موسوی در انتقاد از دخالت های نظامی جمهوری اسلامی در سوریه، سرکوب شهروندان معترض در بحبوحه جنبش سبز و سکوت حاکمیت درباره مساله مناقشه برانگیز جانشینی مجتبی خامنه ای و بازگشت سلطنت طلبی در شکل اسلامی آن است. موسوی در متن خود که مقدمه ای بر ترجمه عربی بیانیه های جنبش سبز است نوشته بود:« زبان‌شان لال! مگر سلسله‌های۲۵۰۰ ساله بازگشته‌اند که فرزندی پس از پدرش به حکومت برسد؟».

این رهبر محصور جنبش سبز سکوت در برابر شایعه جانشینی آقازاده علی خامنه ای را شک برانگیز دانسته و در متن خود تاکید کرد هبود:«سیزده سال است که اخبار این توطئه شنیده می‌شود. اگر به راستی در پی آن نیستند چرا یک بار چنین نیتی را تکذیب نمی‌کنند؟».

آقای کروبى در این تماس تلفنی که روز جمعه صورت گرفته تصریح کرده: «آقایان به جاى توهین به آقای موسوى باید به موارد مطرح شده در نامه ایشان پاسخ دهند».

مهدی کروبی در سال هشتاد و چهار در اعتراض به «دخالت‌های بیت و سپاه در روند انتخابات» در نامه به رهبر جمهوری اسلامی نوشت:«… پس از آن هم شنیدم که یکی از بزرگان به” جنابعالی گفته‌اند که “آقازاده حضرتعالی از فلان شخص حمایت می‌کند” و شما فرموده‌اید‌ “ایشان آقا است نه آقازاده” و به هر حال مشخص شد که آن حمایت‌ها نظر شخصی آقا مجتبی بوده».

*ملی‌مذهبی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »