مرگ یک فرمانده و دو عضو دیگر سپاه پاسداران ایران در سوریه

زیتون- خبر کشته شدن سه نیروی نظامی دیگر ایران از جمله یک فرمانده سپاه در سوریه منتشر شد.
139503152035295657863664 رضا رستمی‌مقدم، از فرماندهان سپاه استان لرستان یکی از کشته‌شدگان است که تسنیم از او با عنوان سردار رستمی مقدم نام برد.
قدرت عبدیانی از شهر کوهدشت لرستان و مرتضی مسیب‌زاده هم در درگیری‌های دو روز گذشته در سوریه کشته شده‌اند.
تسنیم محل کشته شدن نیروهای سپاه پاسداران را جنوب حلب اعلام کرد؛ منطقه ای که گفته می شود جنگ در آن بالا گرفته است. امروز نیروهای دولتی سوریه به همراه نیروی هوایی روسیه بیش از ۵۰ حمله هوایی در اطراف حلب انجام داده‌اند.
بی بی سی فارسی در این مورد نوشت که شاهدان عینی این عملیات را که هدفش پایگاه‌های نیروهای مخالف دولت سوریه است، یکی از سنگین‌ترین حملات چند روز گذشته توصیف کرده‌اند.
موسسه نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می‌گوید که نیروهای دولتی سوریه در جریان این عملیات از هلی‌کوپتر برای انداختن بمب‌های بشکه‌ای بر روی دومین شهر بزرگ سوریه استفاده کرده‌اند.
به گفته نیروهای امدادی که در حلب هستند، از دیروز تا کنون دست‌کم ۲۴ جسد از زیر خرابه‌ها در نقاط مختلف شهر بیرون آورده شده است.
از سوی دیگر رسانه‌های دولتی سوریه گزارش داده‌اند که نقاط تحت کنترل ارتش این کشور هدف حمله موشکی نیروهای مخالف دولت قرار گرفته است.
حلب، دومین شهر بزرگ سوریه مدت‌هاست میان نیروهای دولتی و مخالفان مسلح حکومت بشار اسد تقسیم شده است.
با وجود توافق آتش بس در فوریه گذشته، شمال این شهر بارها هدف حملات هوایی قرار گرفته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »