چه‌کسی جز علی خامنه‌ای می‌توانست…

ابوالفضل قدیانی

خودکامه تمامت خواه ایران علی خامنه‌ای این روز ها هراسناک‌تر و مضطرب‌تر از گذشته، نگران از دست دادن قدرت غاصبانه ، نامشروع و غیر قانونی خویش می‌باشد. به همین علت، استبدادش شدت و غلظت بیشتری یافته است، به‌طوری که حتی انتقاد از چاکر جان‌نثارش ابراهیم رئیسی و دولت دست‌نشانده خود را هم بر نمی‌تابد.

علی خامنه‌ای در دیدار با دست اندرکاران کنگره ملی شهدای عشایر که در ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ بر گزار شده بود گفت :«تضعیف ایمان دینی تضعیف امید و خوش‌بینی به آینده کشور از جمله مؤلفه‌های جنگ نرم علیه ملت است. القاء بی آیندگی، بن‌بست و این که مسئولان، اداره کشور را بلد نیستند از جمله کارهای بدخواهان ایران است و امروز هر کسی مردم را از آینده نا امید یا ایمان مردم را تضعیف یا مردم را به تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های مسئولان بی اعتقاد یا بد بین کند چه بداند و چه نداند به سود دشمن کار می‌کند.»

باید به این جبار خودپرست گفت: چه کسی بیشتر از علی خامنه‌ای توانسته ایمان دینی مردم را تضعیف کند و با ابزاری کردن دین جهت سرکوب، تحمیق و فریب مردم و ایجاد اختناق ، اکثریت جوانان کشور را دین‌گریز و دین‌ستیز کند؟ چه کسی بیش از علی خامنه‌ای توانسته امید و خوش‌بینی مردم را نسبت به آینده تبدیل به ناامیدی و یأس و افق دید آنان را تاریک کند به‌طوری که در صد حیرت‌آوری از جوانان کشور دنبال مفری می‌گردند که خود را از شر وی و سرکوبگرانش  و بن‌بستی که برای کشور ایجاد کرده خلاص کنند، تا شاید بتوانند در فضایی آزاد به آرامش و عدالت نسبی دست یابند. البته علیرغم این اوضاع اسفبار و سعی و تلاش بسیار حکومت جهت ناامید کردن مردم از تغییر نظام، مردم همچنان به تغییر نظام جمهوری اسلامی امیدوارند.

چه کسی جز خودکامه متکبر ایران علی خامنه‌ای می‌توانست چنین دولت نا لایق بی‌کفایت و ناکارآمدی را با سوء مدیریت شدید به مردم تحمیل کند که سقف تفکر رئیسش آن است که به مردم به چشم مساکینی بنگرد که منتظر یک وعده طعام از طرف دولت دست‌نشانده‌اش می‌باشند؟ کدام دشمن بیشتر از علی خامنه‌ای می توانست این چنین آرامش و امنیت را از مردم سلب کند و نا امنی را در جامعه تا حدی گسترش دهد که جامعه ایران در ردیف پر استرس ترین و مضطرب‌ترین جوامع در میان کشورهای جهان قرار گیرد؟

البته پر روشن است که هنگامی که جبار ایران از امنیت دم می زند منظورش امنیت شخص خود، اعوان و انصار و طرفدارانش می باشدکه در صد اندکی از ملت ایران را تشکیل می‌دهند. اساساً میان امنیت علی خامنه‌ای و طرفدارانش از یکسو و امنیت مردم از سوی دیگر نسبتی معکوس برقرار است . تمام تلاش وی بر این معطوف است که با ایجاد نا امنی در میان مردم، سکوت قبرستانی در جامعه ایران ایجاد کند. آیا کسی مانند علی خامنه‌ای می‌توانست این چنین ثروت و سرمایه ملت را به غارت و چپاول برد و بخش عظیمی از این سرمایه را هزینه‌جاه‌طلبی ها و قدرت‌طلبی‌های خود کند و مابقی را در نهادهای پیدا و پنهانی که مستقیماً تحت امر و سلطه وی قرار دارند گردآوری کند و مردم را در فقر و فلاکت به خاک سیاه بنشاند؟

آیا دشمنی جز علی خامنه‌ای می‌تواند این چنین کشور را در خدمت بزرگترین دشمن تاریخی ایران یعنی روسیه قرار دهد و این طور کمر به خدمت پوتین فاشیست آدم‌کش ببندد و تمامی منافع ملت ایران را یکسره فدای منافع او و روسیه کند تا آنجا که پوتین و عواملش تصمیم بگیرند که ایران قرارداد برجام را امضاء کند یااز امضاء خود داری کند؟

در حقارت او همین بس که در ملاقات اخیر خود با پوتین به تملق‌گویی او پرداخت و در توجیه تجاوز نظامی پوتین یه اوکراین و ارتکاب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت وی با بیشرمی دروغ های گوبلزی او را تکرار کرد :«چنانچه شما ابتکار عمل را به دست نمی گرفتید طرف مقابل با ابتکار خود موجب جنگ می شد». بعد از این ملاقات شوم و زیانبار برای ملت ایران مزدوران و سرسپردگان مطبوعاتی علی خامنه‌ای مشغول زمینه‌سازی و توجیه برای همراهی با پوتین فاشیست و شرکت در جنگ علیه اوکراین شده‌اند که تاوان کمرشکن آن به ملت ایران تحمیل خواهد شد.

انصافا هیچ دشمنی جز او نمی‌توانست چنین بلا‌هایی بر سر مردم بیاورد و این‌گونه برای ملت فاجعه بیافریند چون دشمنان دیگر چنین سلطه و چنین قدرتی در ایران ندارند که بتوانند ایران را ویران کنند. حکایت جبار ایران علی خامنه‌ای در دشمن دشمن گفتن حکایت آن دزدی است که هنگام فرار «آی دزد آی دزد » گفتنش بلندتر از تعقیب کنندگان می باشد که می خواهد رد گم کند، مردم را فریب دهد، اذهان و افکار عمومی را منحرف کند اما اکثریت قریب به اتفاق مردم در دام نیرنگ های او گرفتار نخواهند شد. همانطور که مکرر گفته‌ام باز هم می‌گویم مستبد امروز ایران علی خامنه‌ای بزرگترین دشمن ایران و ملت ایران است. اگر او منکر این مدعاست، سر سوزنی جرئت و شهامت به کار بیاورد و خود را در معرض آراء عمومی قرار دهد.

می‌دانم که هرگز چنین جرئت و شهامتی پیدا نخواهد کرد. تا زمانی که او بر این کشور حکومت می کند و سلطه جبارانه‌اش بر قرار است و تا زمانی که نظام استبداد دینی یعنی نظام ولایی موسوم به جمهوری اسلامی در این کشور مستقر باشد ایران کما فی السابق به قهقرا می رود و ویرانی و تخریب با سرعت بیشتری تداوم خواهد یافت.

او باید استعفای خود را تقدیم ملت ایران کند و عذر تقصیر به پیشگاه ملت بیاورد و شرور خود و اعوان و انصارش را از مردم ایران دور کند و قدرت غاصبانه و نا مشروع و غیر قانونی خود را ترک کند تا صاحبان اصلی قدرت که مردمند بتوانند با برگزاری رفراندوم آزاد وحقیقی نظام مورد قبول خود را که به اعتقاد من نظام مورد قبول مردم ، نظام جمهوری دمکراتیک سکولار است را انتخاب کنند.

این روش، مسالمت‌آمیز‌ترین و خشونت‌پرهیزترین و مدنی‌ترین روش تغییر نظام است در غیر این صورت مردم با پیوند جنبش‌های گوناگون نظیر( جنبش معلمان، کارگران، دانشجویان، زنان، کشاورزان ، بازنشستگان و…) جنبش سراسری ایجاد خواهند کرد و بالاخره علی خامنه‌ای را از اریکه قدرت به زیر خواهند کشید و بساط نظام سرکوبگر جمهوری اسلامی را بر خواهند چید . این اقدام حق مسلم ملت رنج دیده و تحت ستم ایران است .

والعاقبه للمتقین
ابوالفضل قدیانی مرداد ۱۴۰۱

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. انصافا به حق مطلب رسا و عالی بود دست مریزاد خوب وصف کردی چهره و ماهیت واقعی این مستبد خودکامه بی تقوای هواوهوس پرست خودپرست را که با حرص و ولع شهرت شهوت قدرت ثروت با کودتا و حمایت جاهلانه مجلس خفتگان بدون داشتن شرایط ولایت و رهبری به ناحق زورکی و باطل بر تخت سلطنت مادام العمر بدون مسئولیت بدون پاسخگوئی در برابر قانون و ملت نشاندند . فساد ظلم چپاول دزدی این رهزن منفور رهبری ولایتش را باطل و ساقط میکند باید کنار برود محاکمه و مجازات بشود در برابر خیانتها فسادها دزدیها اختلاسها ظلمهای خود و عمالش و…رفراندوم برگزار کنند مردم نه جمهوری اسلامی دروغین فریبکار و نه خود این خامنئی بی صلاحیت را نمی خواهند و.مردم برای اجرای حق و عدالت انقلاب کردند نه برای اینکه محمدرضاشاه پهلوی برود و علی شاه خامنئی مطلقه مادام العمر بیاید بر تخت سلطنت جلوس کند شاه پهلوی اگر میخورد ملت را هم میخوراند این ولی وقیح غاصب خودش و عمالش به تنهایی میخورند ملت را روز به روز فقیر مستضعف می کنند . اختلاس دزدی رانت فساد وام های هزاران میلیاردی تبصره ای بدون بازپرداخت برای حکومتی ها آزاد و برداشت پول و موجودی سالم پاک حلال ملت از حساب بانکی خودش قدعن محدود . دست و بال مردم را بسته اند هیپکس نمی تواند فعالیت اقتصادی سالم داشته باشد به کدام قانون قرآن حدیث فقه شریعت حسابهای مردم را محدودبت برداشت قرار داده اند حق ندارند. زورگویی اختناق سرکوب فاشیستی است و….لحظه شماری برای اعلام خبر علی گدا خامنئی پست پلشت و آزادی و رهایی ملت و مملکت ایران.

  2. اقای قدیانی تجربه انقلاب ۵۷ نشان داد که کسی حق ندارد نظام مقبول خود را به صورت پیش فرض با آری یا نه به رای بگذارد.
    مورد شما هم می تواند یک گزینه باشد و در نهایت مردم شکل نظام را با محتوای دموکراتیک با حق همه گروه ها برای تبیین شکل مطلوب خود برای مردم انتخاب می کنند. خلط شکل و محتوا یک مورد بسیار مهم است.

  3. سلام دیدگاه جناب قدیانی قابل تقدیر و ستایش میباشد قلمت سبز
    جناب وتنت سلامت تا ما مردم رنج دیده ایران بتوانیم چند صباحی بدون دغدغه زندگی سالم و طبیعی نرمال را تجربه نماییم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی از گرایش‌های اسلام‌ستیز در کاربرد مفهوم اسلام‌ستیزی نادیده می‌گیرند، زمینه و زمانه شکل‌گیری آن است؛

ادامه »

نوشته‌ی اخیر دکتر سروش درباره‌ی دکتر کدیور [۱] دل را می‌شکند. موضوع اصلی تفاوت مواضع دو اندیشمند است که به تعاملات نامطلوبی انجامید. کاش

ادامه »

احتمال فروش پهپاد‌های ایرانی به روسیه و سفر ولادمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، به تهران و دیدار او با علی

ادامه »