رهبران جنبش سبز در تماس با فخرالسادات محتشمی‌پور: زندان برای‌ تاج‌زاده رسانه است 

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران محصور جنبش سبز در تماس با خانواده مصطفی تاج‌زاده «پایداری و صداقت، صراحت و شجاعت» این زندانی سیاسی را ستودند.

موسوی و رهنورد در این تماس از بازداشت مجدد سید مصطفی تاج‌زاده در شرایط جامعه بحران زده کنونی که به حضور و‌ نقش آفرینی وی نیاز دارد، ابراز تأسف کردند. به گزارش امتداد آنها در این تماس گفته‌اند: «زندان چون رسانه‌ای برای تاج‌زاده صدای او را بلندتر و رساتر کرده است و این تجربه‌ای است که پیش‌تر نیز، حاکمیت آن را آزموده و نتایجش را دیده‌ است». آنها با یادآوری سوابق و خدمات سید مصطفی تاج‌زاده‌ به کشور و‌ میهن، پایداری او را ستوده و برای او آرزوی سلامتی و رهایی کردند.

فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر مصطفی تاج‌زاده نیز در یادداشتی از تماس تلفنی مهدی کروبی و فاطمه کروبی خبر داد و نوشت: «امروز بعدازظهر آقای کروبی با من تماس گرفتند و ضمن ابراز تأسف از بازداشت همسرجان آرزوی رهایی هرچه زودتر او را نمودند. بعد هم خانم‌کروبی تماس گرفتند و طبق معمول ابراز محبت کردند. هر دو‌ بزرگوار شجاعت و صراحت لهجه و صداقت همسرجان را ستودند. در آن سال‌ها قبل از هجوم وحشیانه منجر به حصر سران جنبش سبز لطف و‌ محبت آقای کروبی و‌ حاج خانم بزرگوارشان شامل حال خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌شد. خانم رهنورد عزیز هم حتی‌المقدور در جلسات قرآن خانواده‌ها شرکت می‌کردند که البته وجودشان موجب قوت قلب بود».

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسیِ مدافع اصلاحات ساختاری و معاون پیشین وزیر کشور، ۱۷ تیرماه جاری، حدود شش سال پس از آزادی از زندان بار دیگر بازداشت شد. او در پی تقلب در انتخابات سال ۸۸ به مدت ۷ سال در زندان بود.

* کانال تلگرام کلمه

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »