رادیو فردا: ابوالحسن فیروزآبادی به خاطر مخالفت با طرح صیانت از دبیری شورای عالی فضای مجازی برکنار شد + تکذیبیه

رادیو فردا  از برکناری  ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، خبر داده است.

به نوشته این پایگاه خبری «یک منبع موثق» روز سه‌شنبه ۲۱ تیر به رادیو فردا گفت که دلیل برکناری آقای فیروزآبادی، مخالفت او با طرح موسوم به «صیانت» بوده است. او روز دوشنبه از سمت خود برکنار شده و از کارمندان شورای عالی فضای مجازی خداحافظی کرده است.

مقامات جمهوری اسلامی هنوز در این خصوص اظهارنظر نکرده‌اند، اما از آن‌جا که اعضای شورای عالی فضای مجازی توسط رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شوند، به نظر می‌رسد این برکناری از سوی شخص رهبر یا دفتر او صورت گرفته باشد.

ابوالحسن فیروزآبادی پیشتر نیز با طرح «صیانت» مخالفت کرده بود. او ۲۲ اسفند پارسال در نشستی، با بیان این‌که «به نظر نمی‌رسد با طرح صیانت مشکلات ما مرتفع شود»، گفته بود: «با توجه به مخالفت وسیع اجتماعی که چه درست و چه غلط با این طرح شده‌است، در مجموع صلاح نمی‌دانم که این طرح ادامه پیدا کند».

تکمیلی + تکذیبیه

ابوالحسن فیروزآبادی در گفت‌وگو با شبکه شرق، اخبار منتشر شده مبنی بر برکناری خود از دبیری شورای عالی فضای مجازی به دلیل مخالفتش با طرح صیانت را تکذیب کرد و گفت: «این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارد. کذب محض است. من نه برکنار شده‌ام و نه استعفا داده‌ام. هنوز به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی فعالیت می‌کنم.»

او در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت طرح صیانت نیز گفت: «موضع شورای عالی فضای مجازی درباره طرح صیانت اعلام شد و از آن زمان به بعد تغییری در این روند اتفاق نیافتاده است.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که برخی شنیده‌ها از تصویب ۲ بند از طرح صیانت در جلسات شورای عالی فضای مجازی پس از نوروز ۱۴۰۱ حکایت دارد نیز بیان کرد: «این خبر صحت ندارد. شورای عالی فضای مجازی پس از عید جلسه‌ای درباره طرح صیانت نداشته است و ما هنوز مفاد این طرح را تصویب نکرده‌ایم.»

او درباره جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی نیز اظهار کرد: «این جلسه درباره شبکه ملی اطلاعات بود و تعهدات دولت در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اعلام کردند که شبکه ملی اطلاعات تا امروز حدود ۴۲ درصد پیشرفت داشته ولی تا آخر سال به حدود ۶۶ درصد خواهد رسید.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که بحثی درباره محدودسازی بیشتر فیلترشکن‌ها در جلسه امروز این شورا صورت گرفته است یا خیر، گفت: «بحثی درباره فیلترشکن‌ها نبود. صرفا درباره تعهدات دولت در اینترنت ملی و زیرساخت‌های مربوط به این موضوع بحث و بررسی صورت گرفت.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »