۲۰۰ نفر از اهالی سینما در بیانیه‌ای خواستار آزادی «فوری» محمد رسول‌اف و مصطفی آل احمد شدند

ده‌ها نفر از اهالی سینما و هنرمند ایرانی در بیانیه‌ای خواستار آزادی «فوری» و «بی‌قید و شرط» محمد رسول‌اف و مصطفی آل احمد شده‌اند.

این بیانیه تا لحظه تنظیم خبر به امضای حدود ۲۰۰ نفر از اهالی سینما رسیده و کماکان بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

اصغر فرهادی، فاطمه معتمد آریا، جعفر پناهی، ترانه علیدوستی، علی مصفا، پگاه آهنگرانی، رضا درمیشیان، مجتبا میرطهماسب، کتایون ریاحی، بهمن قبادی و محسن امیریوسفی از جمله این سینماگران هستند.

امضاکنندگان این بیانیه از محمد رسول‌اف و مصطفی آل‌احمد به عنوان «سینماگران منتقد و متعهد» یاد کرده‌اند و بازداشت آنها را «یورشی برنامه‌ریزی شده» توصیف کرده‌اند.

در بخشی از متن این بیانیه آمده: «ضمن محکوم کردن سرکوب و فشار مستمر به سینماگران مستقل و آزاد اندیشان و عدم رعیات حقوق اولیه فردی و اجتماعی توسط نهادها و سازمان‌های ذیربط، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همکارانمان هستیم.»

امضا کنندگان همچنین همراهی هنرمندان، سینماگران و کنشگران در سراسر جهان را برای آزدی هنرمندان و منتقدین زندانی خواستار شده‌اند.

مریم نراقی، رضا اخلاقی‌راد، محسن استادعلی، محمد آقازاده، همایون امامی، پویان بحق و مجید برزگر هم از دیگر امضاکنندگان این بیانیه هستند.

*بی بی سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »