کیوان امام‌وردی در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد 

شیما قوشه، وکیل تعدادی از شاکیان پرونده، از محکوم شدن کیوان امام‌وردی به اعدام در دادگاه بدوی خبر داد.

در تابستان ۱۳۹۹ موجی از افشاگریها در توییتر علیه کیوان امام‌ وردی شروع شد که او را به تعرض و تجاوز متهم کرد.
شماری از کاربران توییتر با انتشار تصاویری از مکالمات خود با امام وردی، در رسانه‌های اجتماعی، گفته بودند که او آن‌ها را به منزلش دعوت و پس از مست یا بیهوش کردن آنها، اقدام به آزار و تعرض جنسی می‌کرده است.

شیما قوشه، وکیل پنج نفر از شاکیان کیوان امام‌ وردی، گفته بود تاکنون ۹ نفر از او شکایت کرده‌اند.

سرانجام اوایل شهریورماه ۱۳۹۹، حسین رحیمی، رییس پلیس تهران، اعلام کرد فردی که به تازگی در توییتر روایت و گزارش‌هایی مبنی بر آزار و تعرض جنسی او به دختران دانشجو منتشر شده بود، بازداشت شده است.

با مطرح شدن اتهام‌هاى جدیدى علیه کیوان امام‌ وردى، متهم «تجاوز و آزار جنسی» به ده‌ها زن، روند رسیدگى قضایی به پرونده او وارد مرحله جدیدی شد.

خبرگزاری «ایسنا» در گزارشی خبر داد که بازپرسی پرونده کیوان امام‌ وردی، به پایان رسیده و این پرونده در نوبت برگزاری دادگاه است.

براساس این گزارش، پیش از این با توجه به کشف فیلم‌هایی از منزل امام‌ وردی، پرونده او از اتهام «تعرض و تجاوز» به «افساد فی الارض» تغییر کرد، به این معنی که او متهم به ارتکاب «گسترده» جرائم منسوب شده است.

وکیل کیوان امام‌وردی نیز اعلام کرد که «اتهام افساد فی‌الارض به دلیل تعداد محدود اتهام‌ها به موکلش وارد نیست و دادسرا هم صلاحیت تحقیق درباره اتهام تجاوز را ندارد.»

رسانه‌ها در آن زمان این فرد را دانش‌آموخته دانشگاه تهران معرفی کردند که در حوالی میدان انقلاب کتابفروشی داشته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »