فرزند حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های تابستان ۶۷، با امیر عبداللهیان دیدار کرد

فرزند حمید نوری در روز سه شنبه ۱۴ تیرماه با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار کرد.

او در این دیدار که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد ،گزارشی از آخرین وضعیت پدرش به امیرعبداللهیان ارائه کرد.

خبرگزارس فارس نیز از تماس تلفنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با خانم «آن لینده» وزیر امور خارجه سوئد  در عصر سه‌شنبه خبر داد.
در این‌تماس  امیرعبداللهیان‌ خواستار «آزادی فوری حمید نوری» شده است.

حمید نوری با نام مستعار «عباسی» از مقام‌های قضایی متهم به مشارکت در اعدام‌های گروهی تابستان ۶۷ است که در سفری به سوئد به اتهام دست داشتن در «جنایت جنگی» و «قتل عمد» با حکم دادگاهی بازداشت شد و به همین اتهام در چندین جلسه دادگاه محاکمه شد و قرار است حکم او تا سه هفته دیگر صادر شود.

شماری از زندانیان سیاسی سابق برای شهادت در دادگاه او حاضر شدند، گفته می‌شود او در سمت دادیار حکم اعدام زندانیان سیاسی را صادر کرده است.

وزارت خارجه سوئد به تازگی در بیانیه‌ای از شهروندان خود خواست که به خاطر «شرایط امنیتی»  تا پیش از پایان دادگاه حمید نوری  از هرگونه سفر به ایران خودداری کنند.

وزارت خارجه سوئد در این بیانیه‌ی رسمی علت صدور این بیانیه را  دادگاهی دانسته که «روابط دو کشور را تیره کرده است».

جمهوری اسلامی ایران متهم است که با زندانی کردن شهروندان کشورهای غربی از آنها برای معاوضه زندانیان خود در این کشورها استفاده می‌کند.

*ایسنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »