چهارشنبه‌شب، چهارم خردادماه، صدها تن از مردم آبادان در اعتراض به ریزش برج متروپل و مدیریت سیاسی کشور به خیابان آمدند و شعار دادند «آخوند برو گمشو»؛ «دروغه دروغه عبدالباقی نمرده»

صدها نفر از مردم آبادان با برگزاری تجمع شبانه علاوه بر سر دادن شعارهای ضدحکومتی، شعارهایی هم علیه پیمانکار پروژه ساختمان تخریب شده متروپل سردادند و ادعاها درباره مرگ او را در شعارهای خود زیر سوال بردند.

معترضان در آبادان در تجمع چهارشنبه شب چهارم خردادماه، شعارهایی از جمله «‌آخوند برو گمشو»، «‌دشمن ما همین‌جا است دروغ‌ میگن آمریکا است» و «‌دروغه دروغه عبدالباقی نمرده» و «‌باقی جنایت می‌کنه، مسئول حمایت می‌کنه» سرداند.

حسین عبدالباقی پیمانکار پروژه ساختمانی متروپل در آبادان است که مقام‌ها و رسانه‌‌های ایران می‌گویند او از جمله کسانی است که در تخریب این بنای ۱۰ طبقه کشته شده، با این حال بسیاری از مردم ادعاها درباره مرگ او را باور ندارند و گزارش‌هایی منتشر شده که حاکی است او در زمان این حادثه در ساختمان نبوده است.

شمار کشته‌شدگان حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان تاکنون ۱۶ نفر اعلام شده است. مجروحان هم دست‌کم ۳۷ نفر بوده‌اند که منابع رسمی گفته‌اند ۳۴ نفر از آنان مرخص شده‌اند.

پیشتر نیز مردم هنگام بیرون آوردن جسد یکی از شهروندان، علیه مقام‌های جمهوری اسلامی و مالک ساختمان متروپل شعار داده بودند.

همچنین برخی از شهروندان آبادانی در خیابان‌ امیری این شهر و بنا به یک رسم قدیمی، به عزاداری پرداخته و سنج و دمام می‌زنند.

منبع: ایران اینترنشنال

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »