رییس ستاد ارتش اسرائیل: روند آمادگی برای اقدام در ایران با سرعت ادامه دارد

آویو کوخاوی٬ رییس ستاد ارتش اسرائیل٬ گفته است که روند آماده‌سازی ارتش این کشور برای «اقدام در ایران» با سرعت زیاد در حال انجام است.

آویو کوخاوی افزود که «مأموریت‌هایی با محوریت عملیات هوایی، جنگ بین جنگ‌ها، عملیات در حلقه دوم و آماده‌سازی برای اقدام در ایران، با شتاب بسیار در جریان است».

او که در مراسم معرفی فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل سخن می‌گفت، همچنین افزود که این نیرو «به‌شکلی بی‌سابقه در حال افزایش و تکمیل دامنه انواع پلت‌فرم‌ها و سنسورهای هوایی و تسلیحات است».

رییس ستاد ارتش اسرائیل که مجری دستورات دولت این کشور است، در یک سال گذشته به‌صراحت از دولت آمریکا خواسته است از احیای توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران خودداری کند.

ژنرال کوخاوی بارها تأکید کرده که در راستای سیاست دولت اسرائیل، که حتی در صورت بازگشت آمریکا به برجام این کشور خود را به هیچ توافقی از سوی کشور متحد خود مقید نمی‌داند، تمرین‌های ارتش اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای ادامه دارد.قرار جلب اصغر فرهادی صادر شد

آزاده مسیح زاده از صدور قرار جلب به دادرسی اصغر فرهادی خبر داد.

آزاده مسیح زاده٬ فیلم‌نامه نویس و نویسنده٬ به گذار نیوز گفته پس از چند ماه رسیدگی به شکایت وی از اصغر فرهادی مبنی بر سرقت هنری در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران؛ بازپرس پرونده مستندات و دلایل ارایه شده مبنی بر وقوع جرم و ارتکاب آن توسط فرهادی را کافی تشخیص داده و اقدام به صدور قرار نهایی جلب به دادرسی علیه این کارگردان نموده است.

مسیح زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه مستندات و دلایلی مبنای صدور این قرار بوده گفت: «ده ها ساعت فیلم، صدای ضبط شده، شهات شهود و مطلعین، ده ها صفحه استدلال مبنی بر تناقضات اظهارات آقای فرهادی، وکیل و شهود ایشان با هم و با فیلم‌ها و صداها و نیز تغییر اظهارات هر کدام از افراد نامبرده با اظهارات قبلی‌شان در جریان دادرسی، و در نهایت بازبینی هر دو فیلم توسط بازپرس و علم و تشخیص ایشان از جمله مستندات و دلایلی بوده اند که مبنای صدور قرار دادسرا بوده است. متن قرار صادره که در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ توسط بازپرس تنظیم گردیده و پس از تایید سرپرست دادسرا به طرفین در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ ابلاغ گردیده، ۱۸ صفحه بوده است.»

از سوی دیگر کاوه راد، وکیل اصغر فرهادی، در واکنش به صدور این قرار، گفت: قرار جلب به دادرسی برای فرهادی در ارتباط با شکایت آزاده مسیح‌زاده به منزله حکم نهایی دادگاه نیست و بخشی از روند رسیدگی است و در ادامه‌ فرآیند رسیدگی، پرونده ابتدا در دادگاه کیفری دو و سپس در دادگاه تجدیدنظر مورد رسیدگی مجدد قرار می‌گیرد.

وکیل اصغر فرهادی گفت که امیدوار است «در طول رسیدگی پرونده در مراحل بالاتر، با ارجاع موضوع به کارشناسی و جلب نظر تخصصیِ اساتید و خبرگان حوزه حقوق مولف» این قرار نقض شود.

کاوه راد افزود که در مجموع سه شکایت علیه فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی مطرح شده است که دو مورد آن با عنوان نقض حقوق مولف و ادعای سهیم‌شدن در تمام درآمدهای داخلی و خارجی فیلم از سوی آزاده مسیح‌زاده بوده است و شکایت سوم نیز شکایت زندانی شیرازی است مبنی براینکه داستان فیلم قهرمان به حیثیت او لطمه وارد کرده است.


خبرهای روزهای گذشته را اینجا بخوانید.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب