حضور قاسم سلیمانی در نشست فراکسیون ولایت مجلس دهم

زیتون– تعدادی از نمایندگان مجلس دهم روزگذشته (جمعه) هفتم خبر دادند که،‌ قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با حضور در جمع اعضای فراکسیون «ولایت» مجلس از حضور نظامی ایران در سوریه دفاع کرده است.
احمد امیر آبادی، نماینده قم، دیروز در گفتگوی با فارس خبر تشکیل فراکسیون ولایت با ۱۸۸ عضو را داده بود.
رسول خضری، دیگر عضو فراکسیون ولایت مجلس دهم، امروز به ایسنا گفت قاسم سلیمانی میهمان این فراکسیون بوده است. او در ادامه توضیح داد: «سردار سلیمانی در این نشست مسائلی را در مورد امنیت منطقه و تهدیدات داعش مطرح و عنوان کرد که اگر ایران در خصوص داعش به خوبی عمل نمی‌کرد این گروهک تروریستی می‌توانست تهدیدی برای امنیت ملی کشور به شمار آید.» به گفته این نماینده مجلس دهم، فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرده است که «حضور فیزیکی ایران در سوریه و عراق باعث تامین امنیت کشور شده و نقشه دشمنان کشور را خنثی کرده است.»
ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان نیز به فارس گفته است که قاسم سلیمانی در این نشست در خصوص وضعیت کنونی عراق و نیز «جنایات» پیکارجویان اسلامگرا در سوریه و نیز لبنان توضیحاتی را ارائه کرده است.
فرماده سپاه قدس در این جلسه گفت:«اگر ایران ۴ سال در برابر حمله تکفیری ها ایستادگی نمی کرد امروز داعش در سوریه حکومت ایجاد کرده بود.» سلیمانی همچنین با بیان اینکه وجود آیت الله سیستانی ما را از هر دخالتی در عراق بی نیاز کرده، تاکید کرد:« ما زمانی وارد عمل می شویم که مرجعیت حاکم عراق نیاز سیاسی و بین المللی داشته باشد. قاسم سلیمانی در ادامه سخنانش حمله به یمن دیوانگی محض خواند و پیش بینی کرد که این تصمیم عربستان «چیزی جز شکست برای سعودی‌ها ندارد.» سردار قاسم سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش که توسط سایت مجلس، خانه ملت، منتشر شد آمریکا، سعودی ها و شرکای آنها را متهم به بسیج عمومی علیه ایران بسیج عمومی کرد.
او همچنین در پایان گفت:« از مجلس دهم خواهشمندم در جاهایی که باید به سیاست خارجی کمک شود این همکاری را داشته باشند چرا که نقش آنها گاهی از وزارت خارجه نیز مهم تر است.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در خلال جنبشی که از سر می‌گذرانیم، به محض آنکه احساس می‌کردم وضعیت دیگر برایم غیر قابل تحمل است به پاس آنچه می‌گذشت و کوچکترین نقشی در آن نداشتم، و شاید نوعی مداخله دادن خود

ادامه »

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع

ادامه »