جنجال خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت آزادشهر

مولوی گرگیج٬ امام جمعه اهل سنت آزادشهر٬ در تریبون نماز جمعه ۱۹ آذر گفت : «اگر خلافت عمر را نپذیریم اعتبار امامان شیعه و نسَب آنان را زیر سوال برده ایم!»، این موضوع با واکنش هایی مواجه شده است.

مصباحی مقدم٬ عضو و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ٬در واکنش به این اظهارات امام جمعه آزادشهر گفت: «توهین‌کنندگان ابزارهایی هستند برای اجرای نقشه‌های توطئه جهانی علیه جهان اسلام و هدف هم برهم‌زدن همگرایی مسلمانان است. طبیعی است که این تفرقه‌ها در مسائل مذهبی و تاریخی می‌تواند اثر تخریبی گسترده‌ای علیه ثبات اجتماعی، سیاسی و مذهبی جامعه داشته باشد و باید در نطفه خفه شود.»

پیش از او نیز حسین بنیادی٬ رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین٬ گفته بود: «ما با یکسری مبانی درباره وحدت جهان اسلام و مسلمین رو به رو هستیم که از صدر اسلام تا به امروز اندیشمندان و فرهیختگان، مخصوصا ائمه معصومین (ع) نسبت به این وحدت اصرار داشتند و مبانی و مفاهیم وحدت را بیان کردند که به صورت یک قاعده در طول حیات اسلام به وجود آمد.»اهدای بیش‌ از یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا از ایتالیا به ایران

سفیر ایتالیا در تهران از اهدای بیش از یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا طی یک محموله جدید به ایران خبر داد و گفت: مجموع واکسن‌های اهدایی ایتالیا به بیش از دو میلیون و ۲۲۵ هزار دوز می‌رسد.

سفیر ایتالیا در تهران در حساب کابری‌اش در توییتر ضمن اعلام این خبر نوشت : «‏محموله جدیدی حامل بیش از یک میلیون دوز ‎واکسن آسترازنکا در ‎تهران در ۹ دسامبر بر زمین نشست.»

در نتیجه تعداد کل دوزهای اهدایی ‎ایتالیا به ‎ایران از طریق ‎@UNICEF_IRAN به ۲.۲۲۵.۲۰۰ می رسد.سومین روز اعتراضات سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران

امروز دوشنبه ۲۲ آذرماه و در سومین روز پیاپی معلمان ایرانی در شهرهای مختلف دست به اعتراض زدند. آنها خواهان همسان‌سازی حقوق و اجرای طرح رتبه‌بندی هستند.

اعتراضات امروز در شهرهای شیراز، دهدشت، سقز، بابل، لیکک و ایذه بصورت جداگانه در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرهای انجام شده است. بنابر گزار‌ش‌ها معلمان طی روزهای گذشته، در ۶۰ شهر و ۱۵۰ مدرسه دست به اعتراض زدند. تصاویر ویدئوی زیر مربوط به شهر شیراز است.

تجمع امروز در پی اعلام سراسری روز گذشته کانون صنفی معلمان برگزار شد.

تصاویر جدید از آمادگی ایران برای پرتاب ماهواره به فضا

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آماده شدن ایران برای انجام یک پرتاب فضایی از پایگاه «امام خمینی» در استان سمنان است.

این گزارش با استناد به تصاویر گرفته شده از ماهواره شرکت « پلنت لبز» منتشر شده است و تصاویر ماهواره‌ای حضور جرثقیل هیدرولیک و یک کامیون پشتیبانی در کنار یک محفظه عظیم در محل پرتاب را نشان می‌دهد که معمولا موشک در داخل آن قرار داده می‌شود.

فعالیت‌هایی که در این پایگاه فضایی انجام می‌شود از جمله افزایش تعداد خودروها، مشابه فعالیت‌هایی است که در تصاویر قبل از پرتاب‌های فضایی پیشین ایران از این پایگاه ثبت شده بود.

این خبر همزمان با دور هشتم مذاکرات احیای برجام در وین منتشر شده است.

خبرگزاری دولتی ایرنا ۱۳ آذرماه امسال گزارش داده بود ایران چهار ماهواره «ظفر ۲»، «ناهید ۲ و ۱» و «پارس ۱» در مراحل نهایی‌سازی و پرتاب دارد ولی جزییاتی درباره زمان پرتاب و تست آنها منتشر نکرده بود.

ایران در سال‌های گذشته ایران چندین دور تلاش ناموفق در پرتاب ماهواره داشته است، از جمله تیرماه امسال گزارش شد که ایران در پرتاب موشک حامل ماهواره از پایگاه فضایی «امام خمینی» سمنان ناکام مانده است.


خبر توافق در وین «فیک» بود٬ هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است


افزایش ۱۳ برابری «عوارض خروج از کشور» در بودجه ۱۴۰۱

در لایحه بودجه سال آینده عوارض خروج از کشور ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. این رقم افزایشی ۱۳ برابری نسبت به امسال دارد.

دولت در لایحه بودجه سال آینده،هزار وپانصد میلیارد تومان درآمد از محل عوارض خروج از کشور پیش‌بینی کرده که این مبلغ در بودجه امسال حدود ۱۱۰میلیارد تومان بود.


اخبار روزهای گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »