فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: قرارگاه مسبب تجربه ناموفق سد گتوند نیست

زیتون– عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء درباره برنامه جدید این قرارگاه برای ورود به پروژه‌های سدسازی با توجه به تجربه ناموفق در احداث سد گتوند گفت:« تجربه ناموفق به ما بر نمی‌گردد ضمن اینکه ما مسئولیت اجرا را به عهده داریم اگر در سد گتوند به گنبد نمکی برخوردیم این قضیه به طراحی مشاور بر می‌گردد.
وی تاکید کرد: در پروژه سد گتوند فقط اجرای کار به عهده ما بوده و طراحی اولیه را ما عهده دار نبوده‌ایم و البته اینگونه نبوده که بگوییم به خاطر وجود گنبد نمکی کار به این عظیمی و کل خاصیت سد از بین رفته باشد.»
عبداللهی در گفتگو با ایلنا اضافه کرد:« اگر سد‌ها نبودند در سیل‌هایی که اخیرا رخ داد خسارت جبران ناپذیری به منطقه وارد می‌شد زیرا این سد‌ها باعث شدند جلوی سیلاب‌ها گرفته شود.»
سد گتوند علیا یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون در جنوب غربی ایران ساخته شده است. این سد، در فاصله ۳۸۰ کیلومتری از ریزشگاه رودخانه کارون، در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال شهرستان شوش‌تر و در ۱۰ کیلومتری شمال شرقی شهر گتوند در استان خوزستان قرار دارد. ارتفاع این سد سنگریزه‌ای با هسته رسی ۱۸۲ متر است که بلند‌ترین سد خاکی کشور محسوب می‌شود.
شرکت مهندسی سپاه سد است که وابسته به قرارگاه سارندگی خاتم انبیاء است، مجری این پروژه بوده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »