هواپیمای مصری در حریم هوایی آن کشور ناپدید شد

زیتون– هواپیمایی مصر می‌گوید یکی از پروازهای این شرکت با دست‌کم ۶۶ سرنشین از پاریس به قاهره، از صفحه رادار ناپدید شده‌است. ارتش مصر می‌گوید با کمک‌ یگانی از یونان به دنبال هواپیما می‌گردند.

پرواز ام‌اس۸۰۴ ساعت ۱۱:۰۹ شب ۲۹ اردیبهشت از فرودگاه شارل دوگل پاریس عازم مصر شده‌است. به گفته هواپمایی مصر در صفحه این شرکت در شبکه اجتماعی توئیتر، هواپیما در ارتفاع ۳۷ هزار پایی (۱۱ هزار متری) بوده که از صفحه رادار ناپدید شده‌است. ارتفاع ۳۷ هزار پا ارتفاعی‌ست که هواپیماها معمولا در حال پرواز در مسیر معمول خود هستند و مرحله فراز گرفتن را طی کرده‌اند.

رادیو فردا در این باره نوشت: ساعت ناپدیدشدن هواپیما از صفحه رادار ۲:۴۵ دقیقه صبح ۳۰ اردیبهشت ماه گزارش شده‌ و گفته شده هواپیما تازه وارد حریم هوایی مصر شده بود. وب‌سایت «فلایت‌رادار۲۴» می‌گوید هواپیمای ناپدیدشده، ایرباس ۳۲۰ است. هواپیمای در سال ۲۰۰۳ میلادی به هواپیمایی مصر تحویل داده شده بود.

شبکه خبری ان‌بی‌سی به نقل از مقام‌های مصری می‌گوید هیچ نشانه و احتمال اولیه‌ای در مورد این واقعه در دست نیست و جست‌وجوها برای پیدا کردن هواپیما ادامه دارد.

در توئیت دیگری از هواپیمایی مصر نیز گفته شده مقام‌هایی که نگران واقعه هستند با این شرکت تماس گرفته‌اند و تیمی از امدادگران به محل اعزام شده‌است.

۵۶ نفر از سرنشینان پرواز شماره ۸۰۴ مسافر و ۱۰ نفر نیز خدمه بوده‌اند.

در مارس گذشته، یک هواپیمای هواپیمایی مصر که از اسکندریه عازم قاهره بود توسط فردی که ظاهرا از ثبات روانی درستی برخوردار نبوده، ربوده شد. رباینده، مسیر پرواز را تغییر داد و هواپیما در قبرس به زمین نشست. پس از ۶ ساعت او تسلیم شد و به کسی در این واقعه آسیب نرسید.

در ماه اکتبر سال گذشته یک هواپیمای مسافربری روسی با ۲۲۴ سرنشین که از شرم‌الشیخ مصر عازم روسیه بود در پی انفجاری که «حکومت اسلامی» مسئولیت آن را بر عهده گرفت، سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »