ناهید فتحعلیان٬ معلم زندانی٬ به کرونا مبتلا شد

زیتون– ناهید فتحعلیان٬ معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان٬ که در بند زنان زنان اوین محبوس است به بیماری کرونا مبتلا شد.

به گزارش «زیتون» تست کرونای این زندانی سیاسی و فعال صنفی که پس از گذشت بیش از ۱۳ ماه از زمان بازداشت کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین تحت بازداشت به سر می‌برد، مثبت شده است.

با توجه به ساختار بندهای عمومی زندان‌ها شیوع بیماری کرونا در بین زندانیان می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

ناهید فتحعلیان روز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، توسط قاضی صلواتی٬ رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با اتهام‌های فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی و تخریب اموال دولتی محاکمه شد.

دادگاه در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و  اجتماع و تبانی به حضور او در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در تهران و پخش پوستر و تراکت‌ استناد کرده است.

همچنین از بابت اتهام تخریب اموال دولتی مشارکت در تخریب و تحریق یک بانک در تهران را با استناد به فیلم ضبط شده از یک دوربین مداربسته، به وی نسبت داده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »