???? اسماعیل عبدی تا صدور رای دادگاه تجدید نظر آزاد شد

زیتون- اسماعیل عبدی، معلم زندانی و دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی، از زندان آزادی شد.

Untitled

به گزارش «زیتون» این معلم زندانی پس از ۱۶ روز اعتصاب غذا تا زمان صدور رای دادگاه تجدید نظر از زندان اوین آزاد شد.

اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران، روز شنبه ششم تیرسال گذشته، پس از مراجعه به زندان اوین بازداشت شد. عبدی پیش از بازداشت، ساعت‌ها در زندان اوین بازجویی شده بود. اسماعیل عبدی زمانی که قصد سفر به ارمنستان و دریافت روادید کانادا برای شرکت در هفتمین کنگره سازمان جهانی معلمان را داشت، در مرز مطلع شد که ممنوع‌الخروج شده‌است. به دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران گفته شد که برای حل مشکل، خود را به معاونت قضایی دادستانی کشور معرفی کند.

این فعال حقوق صنفی معلمان برای پیگیری علت ممنوع‌الخروج بودنش به دادسرای اوین مراجعه کرده‌بود که در آنجا بازداشت شد. به نوشته سایت حقوق معلم و کارگر، همزمان با معرفی و بازجویی از آقای عبدی، بیش از ۷۰ تن در مقابل اوین دست به تحصن زده بودند.

اسماعیل عبدی چهار بار بین سال‌های ۸۵ تا ۸۸ بازداشت شده بود. او در سال ۱۳۹۰ در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »