بخشنامه ممنوعیت حضور چهره‌های سیاسی در دانشگاه‌هاکیوان صمیمی برای تحمل حبس به زندان منتقل شد

کیوان صمیمی، روزنامه نگار و سردبیر ماهنامه ایران فردا امروز در محل اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت شد و جهت اجرای حکم ۳ سال حبس به زندان منتقل شد.

دادگاه انقلاب تهران این روزنامه نگار را به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به سه سال زندان محکوم کرده بود.

کیوان صمیمی ۱۱ اردیبهشت (روز کارگر) سال گذشته به همراه ده‌ها تن دیگر، در تجمع نهادهای مستقل کارگری در مقابل ساختمان مجلس بازداشت شده بود.

او که از فعالان ملی مذهبی است در مقطع اعتراضات سال ٨٨ هم بازداشت شد و شش سال را در زندان گذراند.هشدار اروپا‌ به ایران در مورد نصب سانتریفیوژ‌های پیشرفته در سایت نطنز

سه کشور اروپایی به ایران هشدار داده‌اند که اجرای مصوبه اخیر مجلس و نصب سانتریفیو‌ژهای پیشرفته در نطنز راه را برای بازگشت به دیپلماسی به خطر می‌اندازد. سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به این واکنش اروپا گفت: «باید اول برادری‌اشان را ثابت کند.»

فرانسه، بریتانیا و آلمان با انتشار بیانیه‌ای مشترک درباره مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی و نصب سانتریفیوژهای پیشرفته در سایت نطنز به ایران هشدار دادند. این سه کشور اروپایی در بیانیه خود که روز دوشنبه ۱۷ آذر (۷ دسامبر) منتشر شده نوشتند: «ایران اگر در مورد حفظ عرصه دیپماسی جدیت دارد، نباید این قدم‌ها را اجرایی کند.»

در این بیانیه برنامه ایران برای نصب سه آبشار (زنجیره) سانتریفیوژ پیشرفته در سایت غنی‌سازی نطنز “مغایر با تعهدات برجامی و بسیار نگران‌کننده” خوانده شده است.

آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی ۱۴ آذر به اعضای خود گزارش داد ایران به دنبال نصب بیش از ۵۰۰ سانتریفیوژ جدید در نطنز است. این سانتریفیو‌ژ‌ها از نوع پیشرفته IR-2m هستند که قرار است در سه آبشار ۱۷۴ تایی در بخش زیرزمینی تأسیسات نطنز نصب شوند.کشته شدن هفت تن در سیل جنوب

سیل بیش از هفت استان ایران را درگیر خود کرده است و در دو استان بوشهر و هرمزگان دستکم هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر روز یکشنبه ۱۶ آذر از پیدا شدن و شناسایی جسد زنی ۳۵ ساله خبر داد که در سیلاب دشتستان غرق شده است.

غلامرضا حاجیانی به خبرگزاری ایسنا گفت که جسد این زن بعد از چند ساعت جستجو در شهر برازجان پیدا شد.

همچنین ریزش کوه در روستای سوک این استان، جان یک زن جوان دیگر را گرفته است.

در همین حال، محمد باقر محمدی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به خبرگزاری فارس گفته است به دنبال وقوع سیل شدید در منطقه سرکوه شنبه در منطقه پارسیان در مرز استان هرمزگان با استان فارس پنج نفر از اهالی دو خانواده غرق شدند.

او گفت در این حادثه دو خودروی وانت پراید و پژو پارس با مجموع پنج سرنشین حین عبور از یک جاده فرعی در سیل گرفتار شدند که متاسفانه همه سرنشینان جان خود را از دست داده‌اند.


ادعای رییس بانک مرکزی در مورد خرید واکسن کرونا


سپاه «حمله موشکی به هواپیمای اکراینی» را شبیه سازی کرد

علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه گفته است تحقیقات قضایی درباره شلیک منجر به سرنگونی هواپیمای اوکراینی تمام شده است و در جریان تحقیقات «سامانه دوباره شلیک کرد» و «این کار شبیه‌سازی شد».

به گزارش خبرگزاری فارس، او با تاکید بر اینکه سپاه خواهان اعلام حکم قاضی و تعیین تکلیف «دیه» پیش از سالگرد این رویداد است، گفت: « از دادستانی سازمان قضایی نیروهای مسلح دوباره پیگیر شدیم که گفتند همه کارها انجام شده و فقط انشا حکم توسط قاضی مانده است».

روز ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۸، هواپیمای مسافربری اوکراینی که از تهران عازم کی‌یف بود، با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد و ۱۷۶ مسافر و خدمه آن که نیمی از آنها دوتابعیتی بودند، کشته شدند.

جمهوری اسلامی پس از سه روز امتناع، با فشار دولت‌های کانادا و آمریکا سرانجام به شلیک موشک توسط سپاه اعتراف کرد، اما این اقدام را ناشی از «خطای انسانی» اعلام کرد.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول