? زنده| قالیباف وزرا را برای ارائه گزارش احضار کرد

 قالیباف وزرا را برای ارائه گزارش احضار کرد

محمد باقر قالیباف در اقدامی عجیب پس از عدم حضور  جلسات شورای هماهنگی سران قوا، طرح جایگزینی را در سطح وزرا برای پی گیری مسائل کشور دنبال کرده است. در همین راستا قالیباف ، جلساتی با وزرا و مدیران ارشد دولتی برگزار کرده و ارائه توضیح و گزارش از آنها درخصوص مسائل مختلف پیگیری می‌کند.
اقدام عجیب قالیباف در حالی است که هنوز مشخص نیست بدون حضور روحانی و رئیسی؛ دو رئیس قوه دیگر مصوبات شورای اختراعی رئیس مجلس چگونه اجرایی می شود!

خبرگزاری فارس٬ نزدیک به سپاه پاسداران٬ در این رابطه نوشت: «آخرین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مربوط به مخالفت روسای قوای تقنینی و قضائی با تشکیل بورس نفت بود که از آن روز تاکنون (یک ماه) جلسه اقتصادی سران قوا تعطیل شده است.»

بر اساس این گزارش پیگیری‌ها از نمایندگان مجلس حکایت از این دارد که بعد از تعطیلی جلسات شورای هماهنگی، طرح جایگزینی را مجلس در سطح وزرا برای پی گیری مسائل کشور دنبال کرده است. کرونا در ایران؛ ۵۶۱۶ ابتلا و ۳۱۲ مرگ در ۲۴ ساعت گذشته


انتقال دو زن زندانی سیاسی از اوین به زندان کچویی کرج

یاسمن آریانی و منیره عربشاهی، دو فعال مدنی مخالف حجاب اجباری که دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کردند، چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند.

این دو زندانی سیاسی در فروردین‌ماه ۹۸ بازداشت و هر یک مجموعا به ۱۶ سال حبس محکوم شدند. این حکم در مرحله تجدیدنظر برای هرکدام به ۹ سال و ۷ ماه حبس تقلیل یافت. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال و شش ماه زندان برای هر یک قابل اجرا است./ بیدارزنیقوه قضاییه: هتک حرمت مقامات رسمی از جرائم قابل گذشت است

به گزارش میزان غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در مورد اظهارات سخنگوی دولت که گفته بود لازم است قوه قضاییه در موضوع توهین برخی نمایندگان مجلس به رییس جمهوری ورود کند گفت: «با توجه به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری که در ماه‌های پایانی مجلس قبل به تصویب رسیده، دایره شمول جرائم قابل گذشت توسعه یافته و برخی از مواد قانون مجازات اسلامی از جمله ماده ۶۰۹ این قانون با عنوان هتک حرمت مقامات رسمی کشور در زمره جرائم قابل گذشت قرار گرفته و در این جرائم ورود و رسیدگی قوه قضاییه نیازمند شکایت رسمی از ناحیه مقامات مذکور می‌باشد.»

در نهایت او تاکید کرد بر اساس قانون دادستان نمی‌تواند بدون اعلام شکایت از ناحیه شاکی خصوصی دستور تعقیب و رسیدگی صادر نماید و در صورت اعلام شکایت برابر ضوابط و مقررات قانونی رسیدگی خواهد شد.

پی از این مجتبی ذالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی  خطاب به حسن روحانی گفته بود « اگر ملاک رای اکثریت مردم باشد، رهبر انقلاب‌ باید دستور دهد هزار بار شما را اعدام کنند.»


اداره کل زندان‌ها: نسرین ستوده صلاحیت نگهداری در بند امنیتی را ندارد

در پی انتقال نسرین ستوده به زندان قرچک مسئول روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران علت انتقال این زندانى به زندان زنان قرچک را عدم صلاحیت وی برای نگهداری در بند امنیتی عنوان کرد.

به گفته او  «نسرین ستوده بابت عنوان مجرمانه اجتماع و تبانى به قصد اقدام علیه امنیت کشور به پنج سال حبس و بابت فعالیت علیه نظام جمهورى اسلامى به یکسال حبس محکوم شده بود. نسرین ستوده همچنین اخیرا به دلیل محکومیت در یکی از جرایم عمومی به ١٢ سال حبس محکوم شده که محکومیت اخیرالذکر به تازگى قطعى و لازم الاجرا شده است.

وی افزود: « با توجه به ماده ١٣۴ قانون مجازات اسلامى، مجازات اشد در خصوص این زندانى لحاظ مى‌شود و بنابراین با ادغام دیگر موارد محکومیت وی مجازات ١٢ سال حبس برای وی لحاظ مى شود و  با استناد بند ب ماده هفت آیین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندى زندانیان مصوب ١٣٨۵/٩/٩، زندانیان با محکومیت در یکی از جرایم عمومی که متوجه نسرین ستوده نیز مى‌شود، صلاحیت نگهدارى در بند امنیتى را ندارند.»/ میزان


محکومیت رئیس سابق جمعیت هلال احمر ایران به دوازده سال زندان


 ایران: به دنبال رقابت تسلیحاتی در منطقه نیستیم

با پایان تحریم تسلیحاتی ایران صفحه توییتر نمایندگی ایران در اروپا ن نوشت: «ایران قصد ندارد به رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا ملحق شود که منطقه را از سلاح های زیبای آمریکایی انباشه است».

در این پیام آمده «اگرچه طنز تلخی است که کشوری که میلیاردها دلار در زمینه تسلیحات هزینه می کند، دوره می افتد و به خاطر پایان یافتن محدودیت تسلیحاتی سازمان ملل در ۱۸ اکتبر اشک تمساح می ریزد».


دفاع علی مطهری از طرح چرخاندن اراذل در خیابانصید ترال به مدت ۲ سال ممنوع شد

صید ترال از اول آذرماه به مدت ۲ سال ممنوع شد رئیس فراکسیون محیط زیست که چندی قبل از طرح آیش (استراحت) دریا و تصمیم این فراکسیون مبنی بر «تعطیل کردن موقت صید ترال» خبر داده بود گفت: صید ترال از اول آذرماه به مدت ۲ سال ممنوع ⁩شد.


یک اپیدمیولوژیست: کرونا ماهانه ۲ بار تغییر ژنتیک می‌دهد


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »