هزاران نفر از اهالی حلب در نزدیکی مرز با ترکیه پناه گرفتند

زیتون- هزاران نفر از مردم سوریه با افزایش درگیری‌ها در حلب از این شهر گریخته و در اردوگاهی موقتی در نزدیکی مرز ترکیه پناه گرفته‌اند.
ترکیه می‌گوید ده‌ها هزار نفر در حال حرکت به سوی مرزهای این کشور هستند. دولت ترکیه از این موقعیت استفاده کرده و انتقادها را متوجه دولت روسیه کرده که به مواضع شورشیان از هوا حمله می‌کند.

160205181114_turkey_syria_border_640x360_bbc_nocredit

ترکیه به این آوارگان اجازه ورود به خاک خود را نمی‌دهد، اما امدادگران ترکیه با عبور از مرز، وارد خاک سوریه می‌شوند و به آنها کمک می‌کنند. در همین حال از شمال شهر حلب گزارش شده که درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و شورشیان تشدید شده است.
یک فرمانده شورشیان گفته است منطقه تحت کنترل آنها هنوز سقوط نکرده اما تائید کرده که درگیری‌های سنگینی در جریان است.
نیروهای دولت سوریه که از حمایت هوایی روسیه برخوردارند، در تلاش برای محاصره مخالفان دولت بشار اسد در شهر حلب هستند.
مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، می‌گوید در جریان درگیری‌های روز جمعه ۱۲۰ نفر از هر دو طرف کشته شدند.
در این چند روز بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم حلب از این شهر گریخته‌اند.
نیروهای دولت بشار اسد طی چند روز گذشته موفق شده‌اند چندین روستا و شهرک را که در دست مخالفان بود، تصرف کنند. آنها از جمله موفق شدند محاصره دو روستای شیعه‌نشین نبل و زهرا را پس از سه سال بشکنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »